Мудрий крок перед оновленням будь-якої операційної системи – резервне копіювання. Компанії-розробники програмного забезпечення постійно працюють над максимальним спрощенням оновлень і рухаються в цьому напрямку з блискавичною швидкістю. Проте часом трапляються зміни, що несуть більше ризиків, ніж зазвичай.

iOS 10.3 несе за собою масивні зміни

iOS 10.3 скидається на звичайний запланований апгрейд, але насправді несе за собою масивні зміни.

В основі будь-якої операційної системи лежить файлова система. Це частина операційної системи, що дозволяє зберігати та отримувати дані.

З моменту свого створення iOS використовувала ієрархічну файлову систему Apple (Hierarchical File System). Ця файлова система вже наближається до свого 20-ліття з часів першого використання – а це вічність у світі комп’ютерів. Тому її відправили на пенсію, замінивши новою Apple File System (APFS).

У компанії Apple кажуть, що нова файлова система здатна до масштабування і може використовуватися будь-якими приладами – від Apple Watch з watchOS та гаджетів на iOS до Mac Pro. Крім того, вона оптимізована для Flash/SSD-збереження даних та розроблена з шифруванням в якості основної функції.

Apple обговорювала APFS на минулорічній Worldwide Developers Conference, щорічній всесвітній конференції розробників для платформи Macintosh.

iOS 10.3 була деякий час доступна для розробників, а тепер, з фінальним релізом, очікують випуску і для користувачів. Швидше за все він відбудеться до кінця цього місяця.

Якщо ви маєте декілька iOS-пристроїв, то 10.3 – з тих оновлень, з якими не варто поспішати. Знаючи, які масивні зміни очікують систему, розважливим буде зачекати декілька днів, щоб переконатися у відсутності будь-яких непередбачуваних моментів.

Підходьте до апгрейду зважено – і насолоджуйтесь оновленою системою на всі сто!