Неодноразово дізнаємося історії про те, як Apple Watch допомагає врятувати людське життя. Проте, цього разу запобігти лиху допоміг FaceTime. Як пише BBC, жінка спілкувалась у програмі FaceTime зі своєю сестрою, та раптом у неї стався інсульт.

 Основні функції можуть допомогти зберегти життя. Фото: apple.com

Опокуа Квапонг, мешканка Нью-Йорка, яка проживає одна, спілкувалась через відеочат FaceTime зі своєю сестрою Адуме Сапонг, яка живе в Манчестері. Враз Сапонг помітила, що з сестрою відбувається щось незрозуміле.

Вимова співрозмовниці стала менш розбірливою, а вираз обличчя — незвичним. Спершу Сапонг запропонувала сестрі випити склянку води і прийняти аспірин, але та навіть не змогла підвестись. Тоді Сапонг пояснила сестрі, що вона виглядає сповільненою і запропонувала звернутися до їхньої спільної сестри, яка працює лікаркою. Зі слів Сапонг, вона невідкладно розпочала чат із сестрою-медиком. FaceTime не підтримує групові дзвінки, тому робимо припущення, що друга розмова була здійснена за допомогою іншого інструменту. Хай там як, до розмови долучилась третя сестра і підтвердила, що Квапонг незграбно розмовляє та їй слід негайно звернутись по допомогу.

Квапонг спочатку думала, що сестра здіймає бучу, та коли почула підтвердження від іншої сестри, повісила слухавку і подзвонила 911. Після медичного обстеження їй діагностували виникнення тромбу, інсульт паралізував ліву сторону тіла.

Пані Квапонг поділилась ВВС: «Немає сумніву, що FaceTime врятував мені життя. Якби моя сестра не помітила, що зі мною щось негаразд, то все могло б бути по-іншому».

FaceTime розроблено як дуже простий сервіс для відео- та аудіодзвінків, але ця історія є прикладом того, що навіть основні функції можуть допомогти зберегти життя.