У macOS Sonoma компанія Apple представила новий інструмент для перенесення ігор, який дозволяє розробникам легко переносити свої ігри для Windows на Mac з мінімальними зусиллями або взагалі без них. Інструмент, який поки що є бета-версією, отримав своє перше оновлення минулого тижня – і це велике оновлення. Читайте далі, щоб дізнатися про те, що Apple робить для того, щоб перетворити Mac на ігрову платформу.

Інструмент для перенесення ігор від Apple

Для тих, хто не знає, на WWDC 2023 було анонсовано інструмент Apple Game Porting Tool, який допоможе розробникам портувати ігри для Windows на macOS. Інструмент базується на Wine, популярній платформі з відкритим вихідним кодом, яка перекладає програмне забезпечення для Windows на Unix-середовища (такі як macOS та Linux).
Однак версія від Apple має багато покращень порівняно з оригінальним Wine, наприклад, можливість перекладати DirectX 12 на Metal 3 в режимі реального часу. Після використання Game Porting Tool для тестування Windows-гри на macOS, розробники можуть використовувати нові інструменти для перетворення графіки DirectX в Metal. В результаті гра може працювати нативно з набагато кращою продуктивністю.

Хоча Game Porting Tool призначений для розробників, будь-хто, хто знає, як користуватися терміналом, може спробувати його для запуску Windows-ігор на Mac. І на диво, Apple вже випустила перше оновлення Game Porting Tool, і воно містить низку значних покращень.

Що нового в оновленні?

Оновлення Game Porting Toolkit beta 1.0.2 значно покращує продуктивність ігор. Ютубер Ендрю Цай (Andrew Tsai) провів кілька тестів з новою версією, і в більшості сценаріїв він зміг помітити, що ігри працюють з вищою частотою кадрів.
З новою версією частота кадрів при запуску популярної гри Elder Ring зросла з 26 до 32 кадрів в секунду на комп’ютерах Mac з чіпом M1 Max. При запуску Cyberpunk на M2 Ultra Mac середня частота кадрів в секунду зросла з 8 FPS до 18 FPS.
Цікаво, що Game Porting Tool, схоже, має деякі проблеми з сумісністю з чіпами Apple M1 Ultra і M2 Ultra, оскільки ті ж самі ігри працюють краще на менш потужних чіпах. Це може бути пов’язано з тим, що чіпи Ultra об’єднують два чіпи Max в один за допомогою технології UltraFusion, тому, можливо, інструмент ще не має її повної підтримки.
З M1 Max Cyberpunk працює зі швидкістю 40 FPS. У той же час, деякі ігри, які раніше були несумісні з інструментом, такі як Horizon Zero Dawn і Resident Evil 2, тепер працюють просто чудово. Ще однією інтригуючою деталлю є те, що нова версія Game Porting Tool додала підтримку 32-розрядного програмного забезпечення, але поки що продуктивність здається досить низькою.

Ось як випробувати інструмент

Знову ж таки, Apple Game Porting Tool призначений для розробників, щоб тестувати свої ігри та оцінювати, чи варто їх портувати на Mac. Однак, оскільки інструмент доступний на веб-сайті Apple для розробників, будь-хто може завантажити його для запуску ігор для Windows.
Щоб встановити його, вам потрібно буде виконати кілька команд у терміналі. Але що важливіше, він працює лише на комп’ютерах Apple Silicon Mac з останньою бета-версією macOS Sonoma.

Бета-версія macOS Sonoma також є бета-версією програмного забезпечення, доступною виключно для розробників. Публічна бета-версія буде випущена цього місяця, а офіційний реліз заплановано на осінь цього року. Більш детальну інформацію про бета-версію можна знайти на сайті Apple Developer.

Оригінал статті на сайті 9to5mac.com