Користувачі, які оновилися до iOS 17, сьогодні, ймовірно, помітили, що їхні акумулятори розряджаються сильніше. Це нормальна поведінка, і все повинно стабілізуватися протягом тижня.
Щоразу, коли Apple випускає велике оновлення операційної системи iPhone, протягом наступних днів з’являються численні скарги на роботу акумулятора, особливо коли мова йде про час автономної роботи. Це регулярні проблеми, з якими стикаються користувачі, і вони досить типові для таких випусків, як iOS 17.

Існують вагомі причини, чому акумулятор може розряджатися швидше відразу після великого оновлення, і хоча для більшості це короткочасна проблема, дехто може вважати її більш довготривалою.

Короткочасна проблема

Безпосередньою причиною швидшого розряджання акумулятора є те, що Spotlight має переіндексувати всі файли на iPhone. Ця база даних має вирішальне значення для отримання користувачами швидких результатів пошуку на iPhone.

Переіндексація всіх файлів на пристрої може зайняти певний час, можливо, кілька днів. Протягом цього часу користувачі можуть помітити, що їхні iPhone працюють трохи повільніше під час пошуку та інших завдань, а батарея може розряджатися швидше, ніж зазвичай.

Після створення нової бази даних це одразу ж зменшить щоденне навантаження на обробку даних, що покращить час відгуку iPhone. Він також перестане використовувати додатковий акумулятор для цієї обробки, тому час роботи акумулятора повинен повернутися до звичайного.

У деяких випадках процес переіндексації може зайняти тиждень, хоча деякі користувачі можуть виявити, що він завершується протягом декількох днів.

Ніхто не може зробити нічого, щоб прискорити цей процес. Як правило, власникам iPhone доводиться просто чекати.

Якщо після закінчення цього тижня ви все ще бачите, що батарея розряджається протягом декількох годин, зверніться до служби підтримки Apple у зручний для вас спосіб і задокументуйте цю проблему.

Попередні моделі iPhone та iOS 17 розряджають акумулятор

Існує ще одна причина, чому iPhone може використовувати більше заряду акумулятора, ніж зазвичай, після оновлення, і це може бути пов’язано з поєднанням нових функцій і віку iPhone, на якому працює операційна система.

Це не “заплановане застарівання” або будь-який інший подібний термін, який сьогодні використовується. Так завжди було і буде з програмним забезпеченням. Оскільки функції додаються і розвиваються, вони потребують більше обчислювальної потужності.

З часом в iOS з’являються нові функції та новий код, тому великі оновлення вимагають більшої обчислювальної потужності. Це, своєю чергою, сильніше б’є по акумулятору, оскільки процесор працює довше.

Новіші моделі iPhone все ще відчувають на собі цей вплив, але меншою мірою. Старіші iPhone з повільнішими чіпами серії A і меншою місткістю акумулятора можуть відчувати цей вплив набагато сильніше.

Випустити високоефективний пакет оновлень для операційної системи, який би зменшив використання ресурсів, щоб виправити цю ситуацію, малоймовірно. Альтернатива – не натискати кнопку “оновитися до iOS 17”.

Але якщо ви читаєте цю статтю, то, ймовірно, вже занадто пізно, щоб цього не робити.

Оригінал статті на сайті appleinsider.com