Зоуі Сміт розказує про те, що значить подивитися на Мас очима нового користувача: “Звісно, я люблю свій Мас. Але бачити, як хтось теж знову закохується в нього прямо зараз? Це дуже тішить.”

Це справжнє повідомлення, яке я отримала від мого чоловіка Фабіо цього ранку. Воно було не єдиним – він перейшов на Мас з Windows. І був у захваті – так, я процитую ці слова – кількістю можливостей, які я сприймаю як належне:

  • «Задзвонив мій телефон, і відео, яке я дивився на комп’ютері автоматично зупинилося!»
  • Можливість копіювати з одного девайса і вставляти на іншому. Електронна синхронізація підписів. Націнка.
  • Нескінченній плутанині з сорока іконками кінець. Меню нарешті раціональні.Такі речі, як-от пріоритетні опції, знаходяться завжди в одному місці. Раціональні експерименти зазвичай завершуються успіхом.
  • Є багато способів створити ярлики для потрібних йому додатків – на панелі Dock, на Launchpad, за допомогою команди alias на комп’ютері, через Пошук на боковій панелі. Він ще не користується Spotlight: ще не потрібно було, дізнається про все поступово.
  • Прості, а, значить, такі, що легко запам’ятати, жести для трекпада, які допомагають із корисними фічами, як-от Spaces.

Я не використовую Windows вже десять років, з того часу, відколи мені згідно з контрактом заборонено це робити. Можливо, всі ці можливості є й там теж, але вони чомусь незнайомі Фабіо, розумній людині, яка використовує комп’ютер для роботи, що не є просто черговою версією абстрактного «так, я користуюся комп’ютером».

Я постійний користувач Мас з моделі IIsi, знаю всі ті опції детально – які з них були ще на класичних моделях, а які з’явилися нещодавно, і так, про ті, що можуть іноді «чудити»,теж. Але дивитися на них крізь призму нового користувача Мас значить побачити величезну кількість помилок, яких ніхто не зробив, та бачити ясність задуму в дизайні,який підтримували та розбудовували протягом десятиліть.

Я не експерт в Apple. Можливо, мені треба більше читати й дослухатися до думки тих, хто ним є. Але я все ж скажу, що гігант Apple, якого ми знаємо сьогодні, не зробив жодної помилки, не затримав випуску ні одного продукту, ні однієї неуспішної на ринку моделі,не створила ніяких дивних прогалин. Тож, ніщо не запевнить мене, що компанія втратила хватку й свої принципи дизайну.

Звісно, я люблю свій Мас. Але бачити, як хтось теж знову закохується в нього прямо зараз? Це дуже тішить.

Tags: