16 травня 1994 року: Apple випускає PowerBook 540c, один з найкращих ноутбуків в історії компанії.

Модель 540c, що входить до інноваційної 500-ї серії PowerBook, стала найкращим ноутбуком 1994 року. Надзвичайно швидкий, наповнений інноваційними функціями та з найкращим дисплеєм на ринку, він є тріумфом на всіх рівнях. Хоча за $5,539 (значно більше $10,000 у сьогоднішніх грошах), краще б він був…

PowerBook 540c: Найкращий ноутбук Apple

PowerBook 540c став значним кроком вперед для ноутбуків Apple. Він був настільки хорошим, що вперше значна частина фанатів Apple була переконана, що це найкраща машина компанії, включаючи настільні комп’ютери Mac.

Попередні 100 серій PowerBook стали величезним комерційним і творчим успіхом для Apple, допомігши компанії досягти нових фінансових висот. Однак до 1994 року ці ноутбуки виглядали вже не так вражаюче, як з точки зору естетики, так і з точки зору функцій.

Ноутбуки PowerBook серії 500 стали найкращим продовженням. Серед них беззаперечним чемпіоном був PowerBook 540c. Він міг похвалитися першим у світі 16-бітним портативним дисплеєм, про який Apple тоді заявила: “Можливо, це найкращий екран, який коли-небудь прикрашав ноутбук”.

Технічні характеристики PowerBook 540c

Хоча він пропонував лише роздільну здатність 640×400, 9,5-дюймовий дисплей з активною матрицею, здатний відображати тисячі кольорів одночасно, змушував ноутбуки конкурентів виглядати справді доісторичними – особливо, якщо взяти до уваги програмне забезпечення для відтворення відео QuickTime від Apple та вбудований стереозвук ноутбука.

Дисплей був не єдиним великим оновленням. PowerBook 540c також був напрочуд швидким, бувши першим ноутбуком Apple з процесором Motorola 68LC040 з тактовою частотою 33 МГц. Він поставлявся з 4 МБ оперативної пам’яті (з можливістю оновлення до 12 МБ). У бенчмарках він працював на 80% швидше, ніж найшвидший попередній PowerBook.

Крім того, PowerBook 540c підтримував PC-карти, 10BT Ethernet і зовнішні монітори з діагоналлю до 20 дюймів. Трекпад був удосконалений порівняно з трекболами попередніх ноутбуків Apple. А подвійні NiMH батареї забезпечували п’ять годин автономної роботи.

Який найкращий ноутбук Apple усіх часів?

 

У вас був PowerBook 540c?

Як ви вважаєте, який ноутбук найкращий в історії Apple? Залишайте свої коментарі нижче.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com