Apple Watch врятував життя старшокласнику з Кейп-Коді, штат Массачусетс. У хлопця різко погіршилося здоров’я після футбольного тренування.

Моніторинг серцевих скорочень рятує життя

На початку вересня 17-річний Пол Хоул купив собі Apple Watch на гроші, які він довго і важко збирав, працюючи влітку. Кілька днів потому Пол повертався з футбольного тренування у школі-інтернаті в Маріоні, штат Массачусетс. І раптом відчув тиск у грудях і спині.

“Спочатку я не звернув на це особливої уваги. Я подумав, що це просто забій, і на другий день почуватимусь краще”, – каже Пол. Але потім він помітив, що частота серцевих скорочень на його Apple Watch удвічі більша, ніж має бути. «Виміри серцевого ритму показали мені 145 ударів замість 76. Це і стало причиною, з якої я звернувся по допомогу”, – пояснив хлопець.

Він розповів про все спортивному тренеру, і той відвів Пола у шкільний медпункт. А звідти вже його повезли у відділення невідкладної допомоги. Там з’ясувалося, що у хлопця був гострий некроз скелетних м’язів. “Це означає, що ваші м’язи пошкодилися і заливають організм білком. Це може вплинути на внутрішні органи”, – пояснив лікар. Він також зазначив, що серце, нирки та печінка Пола на момент приїзду у пункт медичної допомоги вже були дещо ушкодженими.

Пол провів у лікарні декілька днів. Зараз він почуває себе краще і повернувся до школи, хоч і не почав поки що грати в футбол.

Батько та син вдячні Apple Watch, який сповістив Пола про проблему. “Якби не було Apple Watch, щоб попередити його про проблеми з організмом, він би, швидше за все, ліг спати. Вранці він знову пішов би на тренування і на наступний день став би одним з дітей, про яких ви читаєте щоосені – як вони падають мертвими на футбольному полі”, – переконаний батько юнака, лікар Хоул.

“Пошкодження м’язів призвело б до проблем із нирками, що в свою чергу вплинуло б на порушення електролітів в його системі і зупинило б його серце”, – додав Хоул.

Випадок на футбольному полі набув такого розголосу, що хлопець отримав телефонний дзвінок від самого генерального директора компанії Apple Тіма Кука. Він сказав Полу, що всі в Епл думають про нього. “Кук хотів переконатися, що я в порядку”, – каже Пол.

А ще він запропонував юнакові стажування в Apple і новий телефон. “Він сказав, що для мене завжди буде місце в Apple”, – додав Пол.