Не пройшло і трьох місяців з дня обіцяного старту продажів AirPods, як вони нарешті з’явилися на сайті Apple. Але тішитися довелося не довго: лишень за півгодини всю партію було розпродано. Отримати навушники тепер можна лише в Новому році, з середини січня. Які ж вони – ці невловимі AirPods?

Після майже тримісячної затримки AirPods з'явилися у продажі

AirPods – ідеальне рішення компанії Apple для бездротового майбутнього, в якому не буде місця 3,5 мм-роз’єму для навушників на смартфоні. AirPods презентували на вересневому івенті разом з iPhone 7 і обіцянкою, що вони поступлять у продаж в жовтні. Проте Apple довелося в останній момент відкласти запуск партії через непередбачені помилки. Досі невідомо, з яких причин продукт мали затримати більше, ніж на два місяці. Після тривалої паузи, бездротові навушники від Apple, нарешті, з’явилися у продажі.

Справжнісінькі

AirPods від Apple – це  «реально бездротові навушники», що не мають жодного сполучного дроту. Кожен вкладень має свою власну батарею та антену, і підтримує зв’язок незалежно від іншого. На перший погляд, вони виглядають як стандартні EarPods – навушники, які поставляють разом з кожним iPhone – проте з обрізаними дротами.

Кожен Earbud має свій власний акумулятор, здатний п’ять годин поспіль безперервно відтворювати звук. Заряджаються AirPods у спеціальному кейсі для зберігання (він є у комплекті) з розрахунку на використання протягом 24 годин.

У AirPods «розуміють», коли їх закладають у вуха або виймають звідти – завдяки датчикам наближення. Це автоматично зупиняє музику, коли навушники прибирають. Вкладні не мають фізичних кнопок, але користувачі можуть двічі легенько стукнути по стрижню для активації Siri за допомогою вбудованого мікрофона.

Секрети з’єднання

AirPods підтримують технологію W1 від Apple. Це дозволяє їм вільно працювати з айфонами, Apple Watch і iPad. Конфігурація сполучення автоматично синхронізується через ICloud, так що пристрої Apple можуть «побачити» навушники. AirPods зможуть обмінюватимуться даними і за стандартними протоколами Bluetooth з іншими типами пристроїв, у тому числі Apple TV.

Для сполучення з найближчим айфоном користувачам потрібно просто відкрити футляр – і пропозиція приєднання автоматично з’явиться на екрані iPhone.

AirPods можна приєднати до будь-якого девайса

AirPods від Apple – є третім продуктом, який підтримує бездротову технологію W1. Beats вже випустила Beats Powerbeats 3 і Beats Solo 3 – навушники, які також мають чіп W1 для збільшення терміну служби батареї і модернізованого і якісного сполучення з пристроями. Запуск Beatsx очікують у лютому, це буде четвертий продукт W1.

Спробуй знайти

AirPods коштують $159 у Сполучених Штатах. AirPods доступні в більш ніж 100 країнах, включно з Австралією, Канадою, Китаєм, Гонконгом, Францією, Німеччиною, Індією, Мексикою, Нідерландами, Японією, ОАЕ, Британією.

13 грудня AirPods, нарешті, з’явилися у продажі в обмеженій партії. Лише за півгодини її повністю розкупили, і на момент написання матеріалу тривалість доставки сайт оцінював у шість тижнів. Ті, хто попустив ранні замовлення, зможуть випробувати вдачу в зарубіжних роздрібних магазинах вже цього тижня. Епл пообіцяла, що нові AirPods «прибудуть в магазини Apple і авторизованих реселерів Apple» після 19 грудня. Правда, ніяких уточнень про реальну наявність поки що не оголошували.

Передсвяткове шаленство

Ситуацією, що склалася через тривалість доставки довше місяця, скористалися інші продавці. На Аmazon та eBay з’являються підробки AirPods за помірною ціною, а також оригінальні AirPods вдесятеро дорожчі, ніж на сайті Apple.

Приміром, декотрі продавці з eBay пропонують справжні AirPods за більш-менш обґрунтованою ціною в $230-$500. Трошки дорожчі варіанти гарантують прибуття навушників до 25 січня – Різдва. Звісно, серед запропонованих навушників зустрічаються підробки. Декотрі продавці навіть надають фотографію з інформацією щодо їхнього замовлення в магазині Apple, щоб довести справжність AirPods.

Найвища ціна, яку ми бачили на власні очі – складає $1590, тобто в 10 разів вище еплівської. Очевидно, цей продавець надто буквально зрозумів, що йому потрібен лише один покупець. Одне можна сказати напевне: затримка AirPods створила на них шалений попит.