Справді чудовий трекер для фітнесу та здоров’я – ось чому я щодня вдягаю свій Apple Watch (з оновленням до Series 2). Особливо для мене цінні нові можливості Activity Sharing, які з’явилися у watchOS 3 та iOS 10. Наповнення кілець активності та послідовне досягнення цілей – справді ефективний мотиватор для мене.

Наповнення кілець активності та послідовне досягнення цілей прекрасно мотивують, але...

Втім, зірвані цілі або незаповнені кільця активності цілком можуть деморалізувати. Виникає спокуса все покинути або почати сприймати менш серйозно, особливо якщо ви майже досягли мети або процес урвався через помилку. Таке трапилося зі мною минулого тижня – і примусило мене замислитися про три моменти, які я хотів би бачити в еплівських додатках активності: дні відпочинку, толерантність до відхилень та систему чесності.

Що ж зі мною сталося? 169 днів поспіль я досягав своєї мети, докладаючи до цього чимало зусиль, особливо протягом подорожей, під час яких лише на дорогу йшло близько 18-годин на день. Проте одного вівторка я зірвав свою мету, бо витратив 499 активних калорій замість 500. Я не помічав цього до вечора середи, коли вже було надто пізно, щоб щось виправити. Останнє, що пригадую з вівторка – це 482/500 перед тренуванням, на якому я витратив 20 калорій, отримавши 104% перед сном. Я одразу ж зберіг тренування і синхронізував годинник з айфоном.

Тренування було збережено правильно, але щось сталося, і правильні дані не синхронізувалися. Звісно, це дурниці – проте я був дуже розчарований! Я вибув з гри і не зміг отримати медаль жовтня від додатку активності. Моєю першою реакцією було: «Добре, припустімо, я поставлюся до цього місяця менш серйозно». Але я швидко зрозумів: не вийде. Це було схоже на проходження відеогри, коли тебе з неї викинуло, і ти мусиш починати усе з нуля після того, як довго і послідовно докладав дуже багато зусиль. Втім, моя справжня мета – залишатися активним, скинути зайву вагу і поліпшити своє здоров’я.

У моєму випадку, як мені здається, помилка сталася через баг у синхронізації. Вона траплялася і раніше, але зазвичай коригувалася наступного дня. Але що, як вам і справді бракуватиме до досягнення мети лише 1-ї калорії? Або одного дня почуватиметеся недобре для занять фізичними вправами? Три моїх пропозиції зможуть вирішити ці проблеми наступним чином.

Дні відпочинку. Дозволити собі принаймні один день відпочинку на тиждень – щоб було шість днів серйозних рутинних занять і можливість зробити перерву на один день. Activity++ передбачає рекомендований день відпочинку щотижня і враховує його у фітнес-трекері. В ідеалі, це не має впливати на послідовність цілей або можливість отримати щомісячну медаль.

Толерантність до допустимих відхилень. Має бути змога налаштувати щось на кшталт 5% відхилень від мети у активності, щоб ви могли за потреби отримати кредит, не порушуючи послідовності цілей та не втрачаючи досягнення. Там навіть може бути зірочка, яка покаже, наскільки близько ви були до мети – з мотиваційним повідомленням щодо проходження усього шляху. Якщо це звучить занадто складно, альтернативний Apple Watch виглядатиме кращим, якщо казатиме: «Хей, ти буквально у 5 кроках від завершення своїх цілей», замість менш таргетованих підсумків, які зазвичай йдуть після розкладу.

Система чесності. Чи справді ви рухаєтеся щонайменше одну хвилину протягом останньої години? Добре, тоді потрібно повідомити про це додаток Activity, і ви зможете отримати кредит за цю годину. Можливо, ви мали тренування під час зарядки Apple Watch? Вручну введіть вправи і порахуйте цифри.

Я використовую MyFitnessPal для фіксації їжі та відстеження інформації про поживну цінність в додатку Health, і ​​він повністю спирається на систему чесності, не втрачаючи в ефективності. Це повністю ваша відповідальність – чи правдиво ви вказуєте їжу, яку споживаєте. Фальсифікуючи дані, ви отримуєте нуль користі. В ідеалі, Apple Watch міг би пречудово справитися з усім самотужки, проте використання цих рекомендацій може допомогти додатку Activity не втрачати сили мотивації у різних ситуаціях.