У листопаді, під час конференції AWS Re: Invent, компанія Amazon оголосила, що Amazon WorkSpaces Thin Client тепер доступний для виробництва та використання на підприємствах. Тонкий клієнт не є новою концепцією, але він може стати наступною хвилею корпоративних обчислень. Зважаючи на стрімке зростання компанії Apple в корпоративному секторі, чи варто їй розглядати цей варіант?

 

Що таке тонкий клієнт Amazon WorkSpace?

Amazon WorkSpaces Thin Client має на меті знизити вартість пристроїв для кінцевих користувачів і спростити управління пристроями, доставляючи їх безпосередньо з Amazon кінцевим користувачам або в штаб-квартиру компанії. Отримавши пристрій, кінцеві користувачі можуть налаштувати його за лічені хвилини без участі ІТ-спеціалістів. Пристрої автоматично налаштовуються після підключення до Інтернету.
WorkSpaces Thin Client має на меті допомогти підвищити безпеку, не дозволяючи користувачам зберігати дані або завантажувати додатки на локальний пристрій, і включає просту службу управління пристроями для ІТ-команд, якою вони можуть користуватися. Ця концепція не нова, і я обговорюю її з колегами вже майже 20 років. Компанія Google започаткувала цю концепцію з Chromebook, і хоча вона мала великий успіх у K-12, вона не отримала такого ж широкого розповсюдження в корпоративному секторі. З іншого боку, компанія Amazon ДУЖЕ популярна серед ІТ-менеджерів підприємств, оскільки Amazon Web Services забезпечує роботу більшої частини глобального Інтернету. Цього року я був на конференції Re:Invent, і важко недооцінити загальний вплив Amazon тут. Діловий світ, по суті, тримається на Amazon Web Services. Google і Microsoft відіграють тут значну роль, але AWS – це щось особливе.

 

Якою має бути реакція Apple?

Google не була першовідкривачем тонких клієнтів і не запроваджувала централізоване управління з появою Chromebook. Ця концепція була відома ще з часів зародження обчислювальної техніки. Різниця з Chromebook полягає в тому, що їх поява співпала з появою веб-технологій, що дозволило створювати більш функціональні додатки через браузер, в якому, серед іншого, зберігаються дані користувача.
Справжня причина, чому Amazon представила тонкі клієнтські пристрої, полягає в тому, що апаратне забезпечення вже існує, і це простий спосіб продати існуючі робочі простори та суміжні сервіси AWS більшій кількості клієнтів. Все, що вони роблять – це перепрофілювання Fire Cubes з дещо іншою ОС.
Інфраструктура для цього в Apple вже є, і високопродуктивний стажер, ймовірно, міг би зімітувати це за літо.
Apple мала NetBoot протягом десятиліть. Ви можете завантажити Mac з Інтернету і перейти до браузера. iCloud вже надає веб-додатки. Щоб розширити його, не знадобиться багато зусиль. Існуючого обладнання Apple TV буде більш ніж достатньо, хоча брак портів може вимагати певних змін або використання хаба. Потенційно можна використовувати навіть Studio Display.
Причина, по якій ви цього не побачите, полягає в тому, що для Apple це не є великою вигодою. Це сфера, в яку Apple не має сенсу входити, як і в серверну частину OS X. Просто тому, що ви можете, не означає, що ви повинні.

Я не думаю, що Apple повинна реагувати на Amazon WorkSpaces Thin Clients і дозволяти ринку диктувати свої умови. Однак я вважаю, що компанія повинна добре це усвідомлювати. Вони повинні розробляти macOS у хмарі та бути готовими запропонувати аналогічне рішення. Це може бути невеликий, тонкий клієнт, тісно пов’язаний з Apple Business Manager та Apple Business Essentials, підготовлений для розгортання ІТ-командою. Apple Business Essentials потрібно буде розширити для роботи з більшими організаціями, оскільки я очікую, що якщо тонкі клієнти стануть широко розповсюдженими, то це почнеться на рівні великих підприємств. Apple могла б використати свій чіп M1, вбудувати Ethernet, Wi-Fi та вихід на дисплей, і дозволити більшу частину обчислювальної потужності отримувати з хмари. Amazon стягує $279,99 за свій тонкий клієнт з монітором або $195 за автономний тонкий клієнт. Тут є додаткова щомісячна плата, тому я думаю, що Apple може бути зацікавлена в цьому. Amazon бере $6 на місяць. Apple могла б продавати свій тонкий клієнт за 299 доларів (преміум-версія) і включити його в пакет Apple Business Essentials.

Я бачив, як Apple стягувала б $29,99 на місяць за пристрій, включаючи Apple Business Essentials, AppleCare для пристрою, великий обсяг пам’яті та доступ до macOS у хмарі через тонкий клієнт. Я також побачив, що Apple пропонує безліч варіантів оновлення. Уявіть, що ваш доступ за $29,99 включає M3, але за додаткові $10 на місяць ви можете оновити його до M3 Ultra з додатковою оперативною пам’яттю. Коли Apple випускає нове обладнання, тонкий клієнт може автоматично отримати доступ до нього.

 

Чи випустить Apple тонкий клієнт?

Я не думаю, що Apple хоче виходити на ринок тонких клієнтів, але я бачу, що їх можуть змусити до цього, залежно від того, чи зможе Amazon завоювати свою частку корпоративного ринку. Якщо є хтось, хто може кинути виклик швидкому зростанню Apple на корпоративному ринку, то я думаю, що це може бути Amazon через те, наскільки міцно вона укорінилася в ІТ-командах. Я знаю, що Apple хотіла б зробити на корпоративному ринку, щоб збільшити дохід від послуг, і “тонкі клієнти” – це спосіб зробити це. Продайте дешевий пристрій з меншим енергоспоживанням і стягуйте преміальну щомісячну плату за комплексний підхід до всього, що потрібно бізнесу. Компанія втратить частину короткострокових доходів від продажу апаратного забезпечення Mac, але зможе значно збільшити поточні доходи від корпоративних послуг.

Оригінал статті на сайті 9to5mac.com

Mosyle – це єдине рішення, яке повністю інтегрує п’ять різних додатків на єдиній платформі, призначеній лише для Apple, що дозволяє компаніям легко та автоматично розгортати, керувати та захищати всі свої пристрої Apple. Понад 38 000 організацій щодня використовують рішення Mosyle для автоматизації розгортання, управління та захисту мільйонів пристроїв Apple. Отримайте БЕЗПЛАТНИЙ обліковий запис сьогодні та дізнайтеся, як ви можете перевести свій парк Apple на автопілот за ціною, в яку важко повірити.

Для отримання інструкції як зареєструвати компанію на безплатне користування більшою частиною сервісів Mosyle MDM для парку до 30 одиниць, заповніть, будь ласка, форму нижче

Універсальна бізнес форма