Бізнес

Дізнайтеся все про те, що таке керовані ідентифікатори Apple ID та як вони працюють, щоб допомогти вашій організації вибрати тип Apple ID для бізнесу.
За останні кілька років компанія Apple збільшила свої інвестиції часу та ресурсів у розробку функцій, спеціально призначених для підвищення цінності використання Apple у бізнесі. Продовжуючи розвивати свою концепцію “Apple на роботі”, компанія оголосила про можливості та функціональність керованих ідентифікаторів Apple ID в бізнес-середовищі – хоча деякі функції не завжди зрозумілі для осіб, які приймають рішення в організаціях.

ІТ-менеджери і власники бізнесу завжди шукають вдосконалені способи управління пристроями, підтримки високого рівня безпеки і зняття обов’язків з обслуговування пристроїв з рук своїх співробітників, дозволяючи їм зосередитися на використанні пристроїв з максимальною віддачею. Цілком природно, що ці цілі змушують людей замислитися над вибором між стандартними Apple ID і керованими Apple ID.

Якій Apple ID підійде вашій організації? Почнемо з того, що, на жаль, єдиної правильної відповіді не існує. Бувають випадки, коли керовані Apple ID ідеально підходять для організації, тому вони вибирають їх замість стандартних Apple ID. Є й інші компанії, для яких керовані ідентифікатори Apple ID були б занадто обмеженими у використанні, тому вони уникають їх.

Мета цієї статті – пояснити, що таке керовані Apple ID, а також обговорити, коли і чому компанії можуть отримати вигоду від використання керованих Apple ID. Щоб надати вам інформацію, необхідну для прийняття виваженого рішення, ми також обговоримо, які потенційні недоліки використання обох видів Apple ID можуть існувати.

Що таке керовані Apple ID?

Як ви, ймовірно, знаєте, Apple ID створюється людиною і використовується для автентифікації та входу на пристрій. Він зберігає налаштування користувача, які пристрій розпізнає при використанні цього ідентифікатора. Ці ідентифікатори в першу чергу створюються для особистого використання, але до недавнього часу вони також використовувалися на пристроях, що належать компаніям. Керовані Apple ID – це тип Apple ID, які є унікальними для Вашої компанії і відрізняються від Apple ID, які працівники створюють самостійно.

Apple Business Manager (ABM) створює керовані Apple ID, якими потім керуватиме той, хто керує Вашим обліковим записом ABM (часто це ІТ-адміністратор). Керовані ідентифікатори Apple ID можна використовувати для керування послугами Apple, до яких Ваш ідентифікатор має доступ. Подібно до Apple ID, цей ідентифікатор створюється для персоналізації пристрою, і за допомогою ABM адміністратори можуть легко створити керований Apple ID для кожного працівника, використовуючи існуючі облікові дані компанії. Ця опція надає компаніям простіший спосіб створення та розповсюдження цих керованих ідентифікаторів, що дозволяє користувачам співпрацювати з додатками та сервісами Apple. Оскільки ця функція служить для бізнес-цілей, керовані ідентифікатори автоматично відключають певні функції для захисту організацій. Ми розглянемо ці обмежені функції трохи пізніше.

З тих пір, як Apple випустила керовані ідентифікатори Apple ID, ми почали спостерігати розвиток інтеграції зі сторонніми рішеннями для управління ідентифікацією та доступом (IAM). В даний час ви можете скористатися перевагами автентифікації з Google Workspace або Microsoft Azure Active Directory (Azure AD), що дозволяє співробітникам використовувати свої облікові дані цих систем для входу в свої керовані Apple ID.

Навіщо бізнесу використовувати керовані Apple ID?

Коли справа доходить до управління Apple ID в бізнес-середовищі, використання керованих Apple ID має багато переваг. Необхідно врахувати всі “за” і “проти”, щоб вирішити, чи підходить це вашій компанії.

Першим плюсом, який слід врахувати, є перенесення відповідальності з працівників на ІТ-відділ, або на того, хто керує вашими пристроями Apple. Ваша ІТ-команда створює керовані ідентифікатори Apple ID в Apple Business Manager і керує ними з цього порталу ABM. Це означає, що вашим співробітникам не доведеться турбуватися про створення власних облікових записів Apple ID, управління цими обліковими записами або завантаження необхідних їм інструментів і програмного забезпечення. Все це буде надано ІТ-відділом, безкоштовними програмами Apple для придбання додатків та реєстрації пристроїв і буде розгорнуто через ваш MDM; це призводить до більшого контролю над пристроями, а також до більш плавного процесу приєднання до команди.

На додаток до переваг адаптації та пов’язаних з нею обов’язків, цей контроль може запропонувати підвищений рівень безпеки. Оскільки керовані ідентифікатори Apple ID означають, що всі програми та інструменти просуваються ІТ-відділом та бізнес-менеджером Apple, кожна програма може бути належним чином перевірена перед розгортанням на пристроях. Це дозволяє перевірити безпеку кожного інструменту, запобігти завантаженню співробітниками небезпечних або шкідливих додатків, а також забезпечити резервне копіювання та збереження всіх даних компанії та клієнтів тільки в затверджених вами місцях.

Друга перевага пов’язана з простотою усунення несправностей і оборотністю пристроїв. Всі користуються пристроями, коли вони працюють за планом, але що робити, коли щось йде не так? Одним з підводних каменів управління пристроями, про який часто забувають до тих пір, поки не трапляєтся біда, є усунення несправностей. Зрештою, частина причини, по якій ви інвестуєте в MDM, полягає в тому, щоб підготуватися і спланувати дії на випадок, коли ситуація ускладниться. Оскільки керованими Apple ID керує ІТ-відділ, усунення несправностей є простішим, оскільки вам не потрібно покладатися на те, що ваші співробітники пам’ятатимуть свої облікові дані Apple ID. Крім того, якщо співробітник коли-небудь звільниться з вашої організації, ви не ризикуєте втратити доступ до пристрою, оскільки не знаєте його облікових даних.

Можливо, ви помітили, що більшість з цих переваг дійсно спрямовані на користь ІТ-команди або людини, яка керує вашими пристроями і платформою MDM.

Це дійсно так. Більшість переваг використання керованих ідентифікаторів Apple ID приносять користь ІТ-спеціалістам, але є також переваги і для користувачів. Ми вже згадували про те, що користувачам не потрібно відчувати відповідальність за управління своїми обліковими даними і повсякденне управління, але керовані Apple ID також пропонують розширену співпрацю. Керовані ідентифікатори дозволяють користувачам шукати інших користувачів у вашій організації для спільної роботи в різних програмах. Само собою зрозуміло, що простота співпраці допомагає виконувати більше роботи вчасно та ефективніше, щоб допомогти вам досягти ваших бізнес-цілей.

Які недоліки використання керованих ідентифікаторів Apple ID?

Можливо, ви читаєте цей розділ і думаєте про себе: “Все це чудово, чому б не всім ними користуватися?”. Це справедливе запитання, і щоб дати відповідь на нього, компанія Apple підкреслює, що оскільки Керовані ідентифікатори Apple ID допомагають захистити Ваш бізнес, існують служби, які автоматично відключаються.

До таких відключених послуг належать:
 • Покупки в App Store
 • Придбання в iTunes Store
 • Покупки в Book Store
 • Пристрої, підключені до HomeKit
 • Apple Pay
 • Знайти мій iPhone
 • Знайти мій Mac
 • Знайти моїх друзів
 • Пошта iCloud
 • iCloud Keychain (однак елементи Keychain зберігаються та відновлюються на пристроях iPad, до яких надається спільний доступ)
 • Сімейний доступ до iCloud
 • FaceTime (за замовчуванням вимкнено, але ваша установа може його ввімкнути)
 • Повідомлення (за замовчуванням вимкнено, але ваша установа може увімкнути)
 • У цьому списку є два аспекти, на які слід звернути найбільшу увагу: обмеження на придбання та додаток Find My. З нашого досвіду, це, як правило, два пункти, на яких люди зациклюються і які заважають їм використовувати керовані Apple ID – і на те є вагомі причини.

 

Ми почнемо з обмежень щодо додатку Find My, оскільки їх насправді легко подолати, використовуючи Jamf Pro та Jamf Now в якості постачальника послуг MDM. Багато людей бояться, що вони не зможуть знайти пристрій, якщо щось трапиться з відключеним додатком Find My. Однак обмеження програми “Знайти мене” не відключає служби визначення місцезнаходження. Користувач Jamf все ще може віддалено перевести пристрій у режим “Загублений”, щоб заблокувати його, та увімкнути його місцезнаходження, щоб допомогти знайти його. Сподіваємось, знаючи це, ви будете відпочивати трохи спокійніше.

Основний потенційний недолік керованих ідентифікаторів Apple ID? Вони можуть обмежувати можливості ваших співробітників. Для багатьох людей метою використання Apple і Jamf для управління пристроями є надання можливості і розширення прав і можливостей Вашим співробітникам, щоб вони могли максимально підвищити свою ефективність, використовуючи пристрої як інструмент для досягнення успіху. Відключивши App Store, iBook Store та iTunes Store, Ви вимагаєте, щоб весь контент з цих магазинів проходив за допомогою Вашої ІТ-команди через Apple Business Manager. Ви відмовляєте своїм співробітникам у можливості персоналізувати свої пристрої та озброїти їх інструментами, які вони вважають цінними – навіть безкоштовними додатками.

Звичайно, для одних це мінус, а для інших – плюс. Ось чому раніше в цій статті ми говорили про те, що цей самий аспект розглядається як перевага безпеки. Однак не можна заперечувати, що це може бути палицею з двома кінцями. Деякі люди хочуть запропонувати співробітникам можливість знаходити свої власні програми, оскільки вони можуть не мати суворих обмежень безпеки, в той час як інші прагнуть до такого рівня контролю над пристроями. Це той випадок, коли рішення залишається за вами.

Слід зазначити, що якщо ви використовуєте стандартні ідентифікатори Apple ID з Jamf Pro або Jamf Now в якості постачальника MDM, у вас буде можливість обмежити доступ до цих окремих магазинів, пропонуючи собі гнучкість, щоб змінити це з часом. Наприклад, ви можете відключити доступ до Book Store та iTunes Store, дозволивши співробітникам користуватися App Store, але якщо ви виберете керовані Apple ID, ці обмеження будуть вбудовані. Наразі жоден MDM не може змінити ці налаштування.

Керовані ідентифікатори Apple ID є чудовим доповненням до роботи Apple в бізнес-середовищі, але вони підходять не всім. Визнання того, чого ви сподіваєтеся досягти, є першим кроком, і ми сподіваємося, що наведена вище інформація може допомогти вам визначити, чи підходять вони вам і що потрібно вашій команді та організації для досягнення успіху.

Потрібна допомога у створенні керованих Apple ID? Заповніть будь ласка форму нижче

 

Універсальна бізнес форма