Тетяна Осипович
директор з продажу теле-прав та нью-медіа
Артхаус Трафік

Стиль використання телефону

Більше дев’яти років я працюю у кіно-дистрибуторській компанії, моя робота – продаж на телебачення та онлайн-платформи артхаусних фільмів – потребує лише пошти та месенджерів (дзвінки використовую тільки у критичних та термінових моментах або гострих питаннях торгу). Відповідати люблю миттєво, тому багато червоних блямок не буває. До роботи в цьому творчому середовищі я чула про еплівську техніку, але не стикалась, ніхто в моєму колі тоді її не використовував, а тут навпаки – всі тотально з нею.

І з того моменту дотику до компа, лаптопа та телефону Apple з’ясувалося, що я у захваті в тому числі від вміння зробити просту, зрозумілу й красиву водночас епку, й ця цікавість досі ніяк не проходить. Я ще лінива й склерозна, тому люблю робити/шукати/замовляти/купувати все одразу, як виникла потреба, на ходу, поки п’ю каву, стою в метро, в черзі в EspressoHolic’у. Ось чому в телефоні всі ці незліченні епки. Десь щось було описано в оглядах, знайшла в рейтингах по категоріях, кимсь мимохідь згадано – все викачую, юзаю, видаляю, качаю нові.

Наприклад, Юлія МакГаффі на фб шукала квартиру й у коментарях пригадали bird, одразу викачала, а це геніальна 3d побудинкова карта: обираєш район, вулицю, будинок, тиць — всі квартири з фото й цінами саме в цьому будинку. Мені це зараз не треба, але епка – розкішна, записала на підкірку. Ребуси давно підігнав Дмитро Гадомський, у пості Володимира Дегтярьова зачіпило посилання на Medium, у ваших обзорах екранів побачила Timepage – вже теж почала тестити, дуже красива. Отак і захаращуюсь, і поліпшуюсь.

 

Що як для чого

Найбільш вживані: ні, це не соцмережі, у мене на них стоїть ліміт в одну годину на день, не розгуляєшся. Превалюють месенджери, пошта, музика, аудіо-книги. Потім йдуть ораганайзери та нагадувалки – щогодини пікає, що треба випити води, Medisafe три рази на день – які вітаміни та бади випити, Wunderlist – пріоритети на сьогодні, Moneon – доходи та витрати. Хотіла налагодити аналогічно до запису витрат й всі прийоми води та їжі, але звела до того, що роблю тестові дні у Waterbalance для води, щоб прорахувати чи випиваю норму і чи не перекриває кава з чаєм всю ту випиту воду, та у Lifesum вибіркові щоденники харчування, коли заношу один день все що їла і коли, не заради калорій, а скоріш проконтролювати співвідношення білків/жирів/вуглеводів. Якщо треба встати раніше або якщо лягаю пізніше своєї норми, запускаю Sleep Cycle, щоб не підриватися, а легко прокинутися у неглибокій фазі сну.

Проїзд: не розумію чому досі існують якісь оффлайнові точки для продажу будь чого з проїзду: потяг, автобус, переліт, все ж під рукою і наочно – аж до того за скільки буде наступний громадський автобус. Тільки для інтерсіті та автобусів конче потрібні такі розкладки місць по салону/вагону як SeatGuruдля літаків. Паркінги: тиць – де, скільки, все видно. Таксі – з собакою лише Uklon, за місто RedTaxi, в Одесі – Бонд. Коли раптово дощ та сніг і кінець світу – TaxiBook, старий-добрий обдзвін все вирішує. За BlaBlaCarя б дала якусь нобелевку – нарешті можу їздити до батьків без маршруточної напруги та ще й собакою. А каршерінги й оренда байків  – хай буде, може якось знадобиться 😉

З фільмами все нестабільно: вчора дивилась TheMarvelousMrs.Maisel, тому була підключена абонплата на амазон (PrimeVideo), сьогодні – Roma Куарона, активувала Netflix. Mubi, oll.tv, megogo, ivi на підхваті. Як не сумно визнавати, але російський ivi – найзручніший і поки що найбільш наповнений. IMDBце й каталог бажань, й всі новини від що почали знімати до коли вийде в прокат у якій країні. Аналогічно з аудіо-книгами(це теж мега-ідея, що прикрасила моє життя: 67 книг за минулий рік, більшість з яких саме прослухано, значно полегшили й квартиру, де книжні шафи давно забиті, і руки з торбами з книгами) – де є потрібна мені книга, там і активую місячну абонплату/купую разово. Читати люблю лише тверді книжки, навіть не розумію де й як ті електронні качати і зручно читати, тому не знаю, навіщо мені застосунок Книги. Якось ніяк не довчу англійську, тому безліч англійських навчалок, найоригінальніша – Вася, це щось неймовірне. Prometeus ніжно люблю від заснування, епку чекала. Підкасти, TED, ПДР. Фізкультура вся у PolarFlow, ніяк не вдуплю, навіщо мені Strava, тре видалити. Без медитаційнікуди, є кілька різних допомогалок, бо іноді якісь «не беруть», приїдаються, але частіше просто запускаю музику. Ігри: довго трималась Peak-BrainTraining, але реально не вистачає часу, тому раз на рік, коли якийсь збій у моїй матриці, – повтикати. iTunes’у можу зрадити лише з Аристократами, якщо там класична трійця засновників в етері. В SoundCloud радіо НВ та Скажені пси Тарасова.

Купувати – тут і одразу: театри та концерти в Karabas; в Кіноріум почитати описи фільмів з рейтингами, Вкіно купити квитки; Розетка – беру майже все від рослинного молока до кондиціонера, й чергу займаю ще на підході, у епці; iHerb – нова звичка пити якісь вітаміни та мікроелементи; Нова пошта/ Укрпошта – сама оформлюю накладні; AliExpress– колобашки за 3 дол.; епки з дисконтними картами – все це просто кайф, всі процеси спрощені максимально, нікуди не йти, все під рукою, мені ніхто не телефонує, все одразу повідомляється, оплата будь чого поруч, через Privat24, хоча гроші на картах інших банків, але тут зручно. Через olx навпаки – продаю, коли щось стоїть у квартирі та не використовується, чищу фен-шуй.

Їжа: досить тривалими періодами немає часу або бажання гаяти час та йти кудись, тоді викачую всі застосунки з доставки їжі, замовляю що є актуального по разу у всіх, швидко визначаюсь хто є що та потім замовляю майже одне й те саме. Особливо нічого до душі не лежить останнім часом з доставки, та й Поділ зрештою наповнився різноформатними закладами – від їдальні Dinner до витонченого WinBar’у, тому куди найбільше ходжу, ті застосунки й юзаю. Готувати не любила, доки років 15 тому не підсіла на ЖЖ Ніки Білоцерковської, з того часу скільки не пробувала й Гастроном, й Афиша-Еда – ні, не те, у неї все просто, виразно описано, тому жодні тирамісу мене не жахають: вдома книжки, а рецепти в телефоні скоріш для закупівлі продуктів. Списки, що купити – Купи батон, він шериться, списків декілька, від щоденних до кому що на подарунок не забути та великих закупок для ремонту. Вино: й обрати, й підібрати де купити, й записати вже протестоване – Vivino.

Мандрівки+Перельоти: обожнюю навіть сам процес підготовки до поїздок, най і коротких. Найгеніальніші для мене агрегатори підбору перельотів – Skyscannerта Eightydays.me. Спочатку відбираю де й як швидше/дешевше, а потім вже купую безпосередньо у авіакомпанії. Пробачте, агрегатори, але думаю, що так надійніше, хоч і несправедливо, мабуть. Жити люблю в квартирах/будинках, та й не у туристичних районах, а де місцеві живуть, ходять на ринок, п’ють вранішню каву, дрінкають вино ввечері, з цим мені допомагають крім традиційних вже епок RoomGuru, Wimdu, HomeAway. Щоб не стояти в чергах до музеїв та підібрати екскурсію – Tiqets, GetYourGuide.

Соцмережі та месенджери: на ФБ (для ранку) часто встигаю прочитати за день лише тих, кого seefirst, але треба знайти волю та відписатися від всіх притулків собак та котів. Інстаграм (для 5 хвилин перед сном) звузився до сторіз смішнючого пітбуля, навчального відео з басейну та ще +/- пару, поки очі не починають закриватися. В телеграмі повідомлення про акції лоукостів, знову англійська та ПДР, Що біткоїться, Намочи манту, Цифровой этикет – все інше пролітає, не встигаю. Twitterмав сенс лише у Революцію, коли новини змінювались блискавично і потрібні були безліч джерел. Viberмрію нарешті колись видалити, коли мені припинять туди писати. WhatsAppлише закордонні дружочки. Skype– уроки з інгліш тічерами.

Є ще в арсеналі:

Сортуй – підказки по сортуванню сміття, хоч я років п’ять вже його сортую, але все ще іноді забуваю що до чого;
MyDataMgrта TrafficMonitor– підрахунок мобільного та домашнього інтернет-трафіку, бо у мене безліч питань по підрахунку мобільним оператором використаних Гб;
LifeCycle–аналізатор дня по життєвих циклах(вже не юзаю, але саме завдяки йому колись почала обмежувати соцмережі);
BankoMap–карта банкоматів в розрізі банків та мереж-партнерів;
PlantNet–епка, яка за фото листка чи квітки рослини може визначити що це за рослина;
Moon– календар циклів місяця (дуже заспокоює, коли я дізнаюсь чому раптом зросла кількість неадекватів навколо), щоб знати коли садити квіти;
Life360 – прога слідкування за геолокацієй мами (пробач, мама): вона часто не відповідає на телефон, але як зрозуміти чому саме – побачити де саме вона й тоді приймати наступні рішення;
Допомога від Київстар – виклик швидкої та каталог першої допомоги (кілька разів були випадки, коли всі знання та навички вилітали з голови та замість надання першої допомоги доводилось гугліти).

Може зрештою я припиню фанатіти цією лабудою, стану продуктивною й організованою. Але скоріш за все ні. Тому продовжую мріяти про те, як мої епки почнуть взаємодіяти між процесами, інтегруватися та комунікувати: я складу список покупок на сьогодні в Купи батон, Сільпо підбере кілька варіантів різних марок на апрув, збере замовлення як у Zakaz.ua, Нова пошта запакує та доставить, monobank оплатить, Moneon розкидає витрати по категоріях. Але напевно все буде краще та ще більш вражаюче, ніж я навіть мрію

Ще цікаві ідеї про домашні екрани iPad та iPhone читайте за тегом «homescreen». Сподобався матеріал? Поширте для друзів через кнопки соціальних мереж нижче