Ваш трекер може бути не завжди ідеальним, та для 28-річного Джеймса Гріна з Брукліна, Нью-Йорк, просте попередження від Apple Watch врятувало його життя.

Фото з твіттер-акаунта Джеймса Гріна, якому Apple Watch врятував життя

 

Грін поділився своєю історією у твітері. Він користувався додатком HeartWatch на Apple Watch і помітив, що пристрій показує зміну характеру пульсу.

Серцебиття поступово прискорювалось, хоча Грін просто сидів за столом, аж поки цифри не перевалили за 54 – нормальну швидкість пульсу Гріна у стані спокою.

Як з’ясувалось згодом, дані датчика сигналізували про тромбоемболію легенів. Про це Грін дізнався у лікарні, куди негайно звернувся, повідомляє The Telegraph.

Тромбоемболія легеневої артерії виникає, коли венозний тромб закупорює легеневі артерії. Згусток крові потрапляє з місця виникнення у легені, блокуючи частину або навіть весь потік крові. Це перешкоджає життєво важливим органам отримувати кисень та кров, такі необхідні для їх функціонування, та може бути фатальним.

Раніше Грін вже мав справу з тромбом, тож він мав ще більше причин звернути увагу на те, як працює його серце.

HeartWatch відстежує дані серцевого ритму у чотирьох режимах: “Прокидання”, “Регулярний”, “Тренування” та “Сплячий”. Кожен режим працює окремо, тож можна спостерігати за найменшими змінами роботи серця, як говорить офіційна сторінка програми.

Для встановлення діагнозу лікарі зробили Гріну комп’ютерне обстеження. Далі Грін пройшов пару ультразвукових досліджень і прийняв розріджувачі крові, звівши до мінімуму шкоду тромбів. 

Грін не єдиний, чиє життя і здоров’я врятував смарт-годинник. Чак Ла Торнус мав схожий випадок.

Навіть якщо ви не відчуваєте, що моніторинг частоти серцебиття є абсолютно необхідним, у будь-якому випадку, потрібно знати про фактори ризику. Ознайомтесь заздалегідь із симптомами появи тромбів у крові, аби ви могли діяти так само швидко, як і Грін, у разі їх виникнення.