Intego Mac Internet Security X9. За версією Маcworld, Intego’s Mac Internet Security X9 — найкращий антивірус 2018 року для Mac.

Огляд Intego Mac Internet Security X9

Intego’s Mac Internet Security X9 – один наших найулюбленіших захисних систем для Maс (повний список програм можна знайти в нашому переліку найкращих антивірусів 2018 року для Мас). Вона складається з двох компонентів: VirusBarrier X9 та NetBarrier X9. NetBarrier – це внутрішній і зовнішній брандмауер – приємний бонус, але головна зірка тут  VirusBarrier X9.

Ціна

Intego Mac Internet Security X9 коштує $49.99, якщо йде разом із підпискою на один рік, але зараз ціна понижена до $39.99 для першого року.

Доступна безкоштовна пробна версія Intego Mac Internet Security X9, але вона пропонує обмежену кількість функцій, тобто ви можете тільки перемістити віруси, що знаходить програма, в карантин, а не „вилікувати” їх. Ця остання опція намагається видалити всі шкідливі програми, що можуть міститися в конкретному файлі, і вона доступна на повній версії антивіруса.

Встановлення

Встановлення Intego Mac Internet Security X9 минуло без проблем, хоча в нас не було інструкцій щодо того, як авторизувати в процесі важливий модуль ядра.

В macOS High Sierra використання другорядних модулів ядра заблоковане за замовчуванням до того, як користувач дає на це дозвіл. Початківців це насторожуватиме, тому відсутність відповідних інструкцій – неабияке упущення для Intego.

Повне сканування

Повне сканування на нашому випробувальному пристрої зайняло близько 30 хвилин, і VirusBarrier X9 виявив усі віруси: BadBunny, ClapZoq, Filecoder, Inqtana, Koobface, Macarena, Minesteal, Reneop, WeaponX і навіть XcodeGhost. Це справжнє досягнення, яке, на жаль, дуже рідко трапляється серед інших антивірусних програм, які ми перевіряємо.

Ми зі спробами відновити шкідливі програми шляхом витягнення їх із захищеного паролем zip-файлу не дійшли навіть до створення якихось файлів, бо VirusBarrier X9 не дозволяв розархівувати файли перед тим, як з’явиться діалогове вікно-попередження.

Будь-де в програмі за замовчуванням активовано все – і заплановане сканування, і захист в режимі реального часу. Налаштувань там не так багато, але нам найбільше сподобалася опція, що дозволяє відключити ідентифікацію шкідливих програм Windows, Linux та інших систем, що не стосуються Мас. Це допоможе запобігти великої кількості фальшивих тривог, спричинених сканерами, які виявляють віруси, прикріплені, наприклад, до листів, які ви отримуєте.

Зачистка вірусів

Хоча швидкість VirusBarrier X9 вражає під час пошуку, діалогове вікно з попередженням має три опції: „Довіряти”, „Карантин” та „Лікування”. Ми не впевнені, що ставити опцію „Довіряти” на перше місце, було хорошою ідеєю.

Так, VirusBarrier X9 може помилитися, і тоді натискати варіант „Довіряти” має рацію, але так навряд чи буде дуже часто. Шанси, що необізнані юзери просто клікнуть на „Довіряти”, аби позбутися набридливого діалогового вікна, чи просто клікнуть випадково, видається нам занадто високими.

Також трохи дивно, як VirusBarrier X9 утримує шкідливі програми в карантині – цей процес в системі називається «Зона карантину». Втім, це неправильна назва. Якщо більшість антивірусних програм справді переміщають файл у папку з карантином, адміністратор якої є власне ця програма (і тому зазвичай папка схована), VirusBarrier X9 залишає файли на тому ж самому місці, але робить примітку щодо їхнього розташування у вищезазначеній „Зоні карантину”, яка по суті просто список, до якого ви маєте доступ в межах самої програми. Якщо ви спробуєте отримати доступ до шкідливих файлів на комп’ютері, використовуючи Пошук або саму програму, вашу спробу буде заблоковано за допомогою вікна-попередження, яке нагадує про те, що файл на карантині.

Очевидно, що немає ніякої можливості візуально ідентифікувати файл „у карантині”, використовуючи Пошук. Немає ніякої іконки, наприклад, чи ярлика, за допомогою якого можна було б з’ясувати властивості файла. Втім, утримувати шкідливих об’єктів у карантині, залишаючи їх у тому самому місці точно звучить як потенційне джерело проблем. Що буде, якщо одного дня VirusBarrier X9 не завантажиться з якоїсь причини як слід? Тоді всі шкідливі програми будуть повністю доступні.

Теж саме стосуватиметься ситуації, коли ви вмикатимете безпечний режим – тоді VirusBarrier X9 не буде працювати, бо його модуль ядра буде заблокований і недоступний для завантаження. Багато користувачів вмикають безпечний режим, аби спробувати розв’язати проблеми, спричинені зараженнями шкідливих програм. Що буде, якщо VirusBarrier перемістить у карантин об’єкт з USB-накопичувача? ВИ не зможете відкрити файл на Mac, захищений VirusBarrier X9 – що є добре – але підключіть USB-накопичувач до будь-якого іншого Мас, і шкідливий файл знов стане доступним.

Хвилює ще й те, що навіть якщо ви оберете „лікування” файла, а не карантин, він усе одно буде переміщений до карантину, якщо процес лікування буде неуспішним.

Нам знадобився деякий час для того, аби з’ясувати причини для такої досить дивної поведінки, але ми думаємо, що ось це є поясненням: такий спосіб переміщення до карантину дозволяє VirusBarrier заблокувати доступ до шкідливих об’єктів навіть у режимі читання, у якому їх неможливо видалити. Якщо подивитися з цього боку, такий незвичний метод карантину навіть розумний.

Однак, звісно підхід 50 на 50 може теж спрацювати, тобто програма „в карантині” може бути видалена, якщо це можливо, але вищеописаний підхід, за якого файл чарівним чином відмічено як небезпечний, знадобиться, коли цей файл неможливо знищити.

Наш вердикт

VirusBarrier X9 – це компетентна програма зі значними плюсами, як-от: моментальні сповіщення про шкідливі об’єкти в режимі реального часу та той факт, що вона відстежила всі наші випробувальні віруси.

Ціна співрозмірна з іншими, і складові у вигляді брандмауера та плагіна, що забезпечує безпечний пошук є приємними бонусами, що входять у загальну ціну.

Однак, проблема з переміщенням файлів до карантину та надто „завзяте” діалогове вікно, що дозволяє користувачам у першу чергу „Довіряти” будь-якій програмі, виглядають як досить суперечливі дизайнерські рішення.

Завантажуйте безкоштовну пробну версію Intego Mac Premium Bundle зараз!


Complete Mac Protection and Security

Замовте також безкоштовну віддалену перевірку вашого Mac від iLand.

Читайте ще: що робити прямо зараз якщо вас зламали