Всі iPads сповільнюються з часом. Ми підібрали кілька чудових порад щодо прискорення роботи iPad, щоб він знову відчув себе новим.

Чим більше ви використовуєте iPad, тим більше він буде сповільнюватися, незалежно від того, скільки йому років. На щастя, прискорення iPad є відносно легким. Ми розповіли про деякі чудові корисні поради, від очищення кешу до видалення небажаних додатків, оновлення iOS та вимкнення фонових служб та місцезнаходження.

Якщо ці поради не можуть задовільно прискорити речі, можливо, вам доведеться стиснути зуби і  купувати новий iPad.

Якщо у вас є повільний iPhone, ми також можемо допомогти. Про iPhone напишемо пізніше.

Чи Apple сповільнила мій iPad свідомо?

Давайте спочатку розберемо цей аргумент. Відповідь: ні. Компанія Apple визнала, що вона свідомо уповільнила старі айфони, щоб уникнути проблем з батареями, але це не стосується iPad.

Apple підтверджує в документі підтримки, що функція керування живленням є специфічною для iPhone і не поширюється на інші продукти Apple.

Видаліть додатки які ви більше не використовуєте

Перший трюк полягає в тому, щоб мати хороше(актуальне) програмне забезпечення. Видалити всі програми, які більше не використовуються. Програми займають простір для зберігання, а вивільнення простору полегшує роботу iOS.
Зауважте, що ми говоримо про вилучення програм з пристрою повністю, а не лише про їх закриття (двічі натискаючи кнопку “Головна” – або виконуючи довгий поворот вгору на 2018 iPad Pro — відкрийте панель багатозадачності, а потім викиньте вгору у програму, яку потрібно закрити).
прискорити iPad — видаліть старі програми

прискорити iPad — видаліть старі програми

Видалення програм, які ви більше не використовуєте, має помітний вплив на iOS — особливо, якщо у вас є обмежений обсяг пам’яті, оскільки він звільнить місце.

Ви можете видаляти програми, які більше не потрібні або не використовуєте натиснувши і утримуючи значок програми, доки він не почне стрибати. Потім натисніть X у правому верхньому куті піктограми, щоб видалити її.

Якщо ви хочете видалити кілька програм, існує більш швидкий і простий спосіб, ніж видалення кожного з них окремо. Торкніться Параметри> Загальні> Сховище iPad. Ви побачите графік використання, кілька рекомендацій, а потім список програм, організованих за обсягом сховища, яке вони займають.

Шукайте додатки, які займають багато місця і без яких ви можете жити. Підкасти, GarageBand і фільми, ймовірно, я підозрюю.

Торкніться програми, щоб переглянути кілька деталей, а потім натисніть Видалити програму, щоб видалити програму та її документи та дані — або скористайтеся новою опцією App Offload, яка видаляє програму, але залишає дані для неї на iPad. Це ідеально підходить для ігор, у яких є великі графічні файли, але невеликі «збереження ігор», які ви хотіли б зберігти про всяк випадок.

Перезавантажте iPad

Після видалення програм, які не використовуються на iPad, перезапустіть його. Перезавантаження оновлює пам’ять і дає змогу почати з нуля.

Щоб перезавантажити iPad, натисніть і утримуйте кнопку Sleep / Wake у верхній частині, доки не з’явиться повзунок Slide To Power Off, а потім проведіть пальцем, щоб вимкнути iPad.

(Якщо у вас є iPad Pro 2018, процедура трохи відрізняється — натискайте й утримуйте кнопку живлення і одну з кнопок гучності, доки не з’явиться повзунок вимкнення живлення.)

Дайте йому кілька секунд, потім натисніть і утримуйте кнопку Sleep / Wake ще раз, щоб розбудити його.

перезавантажте iPad

перезавантажте iPad

 

Зупиніть фонове оновлення програм

Тепер, коли ви звільнили пам’ять, ваш iPad повинен працювати набагато швидше. Але якщо ви використовуєте старий iPad, наприклад, iPad mini або iPad 2, ви отримаєте ще кращі результати, вимкнувши функції, якими ви можете керувати.

Почніть із зупинки фонового оновлення програми. Якщо цю службу вибрано в меню Налаштування, ваш iPad працюватиме у фоновому режимі, перевіряючи всі програми на наявність оновлень. Якщо у вас є багато активних додатків — програми соціальних мереж, такі як Facebook, особливо відомі для фонового оновлення — вони будуть заберати обчислювальну потужність з вашого iPad, навіть якщо програма не активована.

Натисніть Параметри> Загальні> Фонове оновлення програм і встановіть параметр Фонове оновлювання на Вимкнути.

Ви можете налаштувати його таким чином, щоб деякі з ваших додатків використовували фонове оновлення програми, а інші — ні, але я відчуваю, що ви могли б просто відключити все це.

вимкнути фоновле оновлення програм на iPad

вимкнути фоновле оновлення програм на iPad

Оновіть до останньої версії iOS

Загалом оновлення iOS може бути для вас змішаним результатом з точки зору швидкості. Новіші версії iOS впроваджують новий і більш ефективний код, і виправляють відомі проблеми; але вони також додають нові функції, які можуть фактично уповільнити старі пристрої iOS. І оновлення iOS майже завжди є одностороннім процесом, тому виконайте оновлення лише тоді коли ви впевнені.

Тим не менш, останнє оновлення iOS 12 обіцяє підвищення швидкісті для старих і нових пристроїв, так що це повинна бути безпечна ставка.

У будь-якому випадку якщо ваш iPad неприпустимо повільний після всіх інших порад, варто його оновити, якщо ви ще не запустили останню версію iOS. Натисніть Параметри> Загальні> Оновлення ПЗ та перевірте, чи доступна нова версія iOS.

оновлення iOS на iPad

оновлення iOS на iPad

Почистіть кеш Safari

Safari — це основна програма, де ви можете помітити уповільнення більше, ніж на більшості інших. Це може бути викликано переповненим кешем, через який Safari має виконувати пошук.

Натисніть Параметри> Загальні> Очистити історію та дані веб-сайту, щоб видалити всі дані кешу Safari. Для iOS 12 інструкція така: Параметри>Safari>Стерти історію і дані сайтів.

Це має прискорити інтерфейс Safari, хоча завантаження веб-сторінок може тривати трохи більше часу (так як кеш заповнює резервні копії).

очистити кеш Safari на iPad

очистити кеш Safari на iPad

З’ясуйте чи не надто повільний у вас інтернет

Якщо Safari все ще працює повільно, проблема може бути не з вашим iPad, а з Інтернетом. Не має значення, наскільки швидким є ваш iPad якщо ваше з’єднання з Інтернетом слабке —  це буде сповільнювати роботу до швидкості слимака.

Завантажте тест швидкості, наприкладSpeedkest Ookla, і запустіть тест. Середня швидкість широкосмугового зв’язку в Україні становить близько 25Мб/с, але в деяких місцях вона може бути значно вищою (або нижчою).

Якщо ви виявите що ваш інтернет дуже повільний, близько від 1 до 4 Мб/с, це може пояснити, чому ваш iPad працює так повільно — особливо в Safari та інших програмах, які вимагають активного підключення до Інтернету.

Рішення? Підійдіть ближче до маршрутизатора Wi-Fi або пошукайте подовжувачі Wi-Fi, щоб забезпечити ширше покриття бездротового зв’язку в будинку чи квартирі. Або оновіть ваш маршрутизатор на більш сучасний та швидкий, наприклад Linksys Velop.

перевірка швидкості інтернету на iPad

перевірка швидкості інтернету на iPad

Вимкніть Сповіщення

Сповіщення можуть сповіщати коли повідомлення надходять на ваш iPad, але іноді вам не потрібно сповіщати — наприклад, кожен раз, коли хтось коментує публікацію на Facebook або коли ви отримуєте більше життів у вашій улюбленій грі.

Як і в разі оновлення фонового додатка, сканування та надсилання сповіщень може сповільнити пристрій iOS.

Натисніть Параметри> Сповіщення та  для кожної програми встановіть сповіщення на Вимк.

вимкнути сповіщення на iPad

вимкнути сповіщення на iPad

Вимкніть сервіси локації

Хоча це може бути зручно для додатків, як-от «Карти» та «Facebook» щоб дізнатися про ваше місцезнаходження, Служби розташування можуть сидіти у фоні засмічуючи заряд акумулятора та знижуючи продуктивність.

Натисніть Параметри> Приватність> Служби локації та встановіть Служби локації на Вимк. Натисніть Вимкнути.

вимкнути служби локації на iPad

вимкнути служби локації на iPad

Вимкніть пошук Spotlight

Spotlight відповідає за пошук на вашому iPad, що дає вам можливість швидко знайти щось. Але він повинен індексувати кожен елемент на IPad, що іноді може суттєво заповільнюувати роботу.

Торкніться Параметри> Загальні> Пошук вперше і встановіть всі елементи результатів пошуку на Вимк.

вимкнути Spotlight на iPad

вимкнути Spotlight на iPad

Активуйте зменшення руху

Якщо ви вимкнули все інше і хочете трохи більше швидкості, вимкнення деяких візуальних ефектів може забезпечити невеликий приріст швидкості. Торкніться Параметри> Загальні> Спеціальні можливості> Зменшення руху і встановіть Зменшення руху на Увімкнено.

активувати зменшення руху на iPad

активувати зменшення руху на iPad

Якщо поради не сильно допомогли, значить у вас дуже і дуже неновий iPad і можливо прийшов час набрати iLand та замовити новішу модель iPad зі знижкою.

Читайте
як прискорити роботу Mac