Найбільшою новиною одного з найважливіших днів у році для Apple став Apple Intelligence – новий набір функцій штучного інтелекту, який з’явиться пізніше цього року в iOS 18, iPadOS 18 та macOS Sequoia.

Презентація Apple на WWDC охопила багато питань, оскільки в ній було описано, що може робити Apple Intelligence. З тих пір ми отримали ще більше деталей.

Ось все, що ви повинні знати про Apple Intelligence, включаючи функції, які вона додасть до ваших iPhone, Mac і iPad після запуску.

Що таке Apple Intelligence?

 

Apple Intelligence – це унікальний маркетинговий продукт Apple для набору функцій штучного інтелекту, який дебютує цього року в iPhone, iPad і Mac.

Крейг Федерігі (Craig Federighi) підсумував це під час свого виступу на WWDC:

Apple Intelligence – це система персонального інтелекту, яка ставить потужні генеративні моделі в основу ваших iPhone, iPad і Mac.

Існує п’ять ключових стовпів Apple Intelligence, які в поєднанні відрізняють його від інших інструментів штучного інтелекту (ШІ), що вже існують.

  • Потужний: Здатний запропонувати дійсно корисну допомогу
  • Інтуїтивно зрозумілий: Простий у використанні та доступний
  • Інтегрований: Інтегровані в ядро ваших пристроїв
  • Персональний: Розуміє ваш особистий контекст
  • Конфіденційність: Створений з нуля для забезпечення конфіденційності

Apple вважає, що ніхто інший не пропонує ШІ, який би відповідав усім цим критеріям, і вони, безумовно, мають рацію.

Мета Apple Intelligence? Тім Кук добре сформулював її у своїй промові: “Зробити ваші найособистіші продукти ще кориснішими та приємнішими”.

 

Що вміє Apple Intelligence?

 

Ось що функція Apple Intelligence дозволить робити вашим iPhone, Mac та iPad після того, як вони з’являться у продажу наприкінці цього року.

Мовні інструменти

Інструменти для написання текстів: ШІ зможе переписувати та вичитувати ваш текст будь-де, навіть у сторонніх додатках. Це буде особливо корисно під час надсилання електронного листа, написання статті або посту в соціальних мережах.

Пріоритетні сповіщення: ШІ зрозуміє з контексту, які сповіщення є найбільш важливими, і покаже їх вам першими.

Пріоритетні повідомлення в пошті: Аналогічно, ШІ визначить пріоритетність повідомлень електронної пошти, які найбільше заслуговують на вашу увагу.

Розумні відповіді: ШІ генеруватиме для вас відповіді на листи, пропонуючи їх для затвердження перед відправленням.

Зменшити кількість переривань: Цей новий режим “Фокус” працює як “Не турбувати”, але розумно пропускає важливі сповіщення.

Короткі відомості про вміст: Незалежно від того, чи ви читаєте стенограму зустрічі, чи переглядаєте електронний лист, штучний інтелект підсумує вміст для вас.

Інструменти для роботи з зображеннями

Створення зображень: Створюйте абсолютно оригінальні зображення за допомогою простого набраного запиту, навіть ті, на яких зображена кохана людина.

Genmoji: Створюйте абсолютно оригінальні емодзі за запитом на будь-який випадок.

Очищення: Легко видаляйте небажані об’єкти з фотографій.

Потужний пошук: Знаходьте саме ті фотографії, які вам потрібні, в додатку “Фотографії”.

Паличка для малювання: Використовуйте Apple Pencil, щоб намалювати коло в нотатці, і ШІ автоматично створить нове зображення, враховуючи вміст інших нотаток.

Створення фільмів “Спогади”: введіть запит у програмі “Фото”, щоб створити нове відео “Спогади”, використовуючи найкращі зображення з вашої бібліотеки.

Нова та вдосконалена Siri

Краще розуміння мови: Siri з Apple Intelligence набагато поблажливіше ставиться до незграбних запитів. Наприклад, ви можете сказати: “Siri, постав будильник на – ой, зачекайте, ні, постав таймер на 10 хвилин. Насправді, краще на 5”.

Персоналізована допомога: Siri може виконувати нові дії з глибоким розумінням вашого особистого контексту. Наприклад, ви можете сказати: “Увімкни пісню, яку мені нещодавно надіслала дружина”.

Екранна обізнаність: Тепер Siri знає, що відбувається на вашому екрані, і може допомогти вам відповідно. Наприклад, ви можете сказати: “Додай цю адресу до їхньої контактної картки”.

Виконання дій у різних програмах: тепер Siri може виконувати дії в різних програмах, що заощаджує ваш час. Наприклад, ви можете попросити: “Siri, додай це місце до моєї дорожньої нотатки”.

Свіжий погляд: Увімкніть Siri, і замість того, щоб з’являтися в одному місці, асистент буде анімувати всі межі вашого пристрою красивим сяючим світлом.

Швидко набирайте запити: Швидким подвійним дотиком у нижній частині екрана iPhone або iPad ви можете ввести запит до Siri, а не вимовляти його, а потім з’явиться клавіатура.

Глибокі знання про продукти Apple: Тепер ви можете ставити Siri запитання про будь-які пристрої Apple та функції операційної системи, і вона надасть вам необхідну інформацію.

Інтеграція з ChatGPT

Apple офіційно співпрацює з OpenAI для глибокої інтеграції ChatGPT в системи iOS 18, iPadOS 18 і macOS Sequoia.

Ось як Apple описує функцію ChatGPT:

Завдяки тому, що ChatGPT від OpenAI інтегрований в Siri та Writing Tools, ви отримуєте ще більше знань, коли вони можуть бути корисними для вас – вам не потрібно перемикатися між інструментами. Siri може використовувати ChatGPT для певних запитів, включаючи питання про фотографії або документи. А за допомогою Compose in Writing Tools ви можете створювати та ілюструвати оригінальний вміст з нуля.

ChatGPT не вимагає наявності облікового запису OpenAI, а інформація, яку він обробляє, не зберігається і не передається іншим особам. Завдяки цій інтеграції Apple підтримує свої стандарти конфіденційності, не покладаючись на OpenAI.

Які пристрої будуть підтримувати Apple Intelligence?

 

Через високі вимоги до обчислювальних ресурсів, необхідних для належної роботи цих функцій, функція Apple Intelligence обмежена певною кількістю сучасних пристроїв:

iPhone 15 Pro та Pro Max

iPad з чипом M1, M2 або M4

комп’ютери Mac з чипом M1, M2 або M3

Це означає, що в iPhone ці потужні функції штучного інтелекту підтримуватимуться лише в найновіших і найдорожчих моделях – принаймні, поки що. Очікується, що майбутні iPhone 16, 16 Plus та 16 Pro будуть підтримувати Apple Intelligence.

Якщо ваш пристрій підтримує Apple Intelligence, всі вищеописані функції дозволять вам отримати абсолютно новий досвід роботи з комп’ютером вже в цьому році.