Віртуалізація macOS на кремнієвих комп’ютерах Apple Mac з операційною системою Sonoma була суттєво обмежена в кількох аспектах. Найважливішим з них була неможливість використання віртуальними машинами (ВМ) ідентифікатора Apple ID, що, в свою чергу, унеможливлювало використання майже всіх додатків App Store і блокувало доступ до iCloud з ВМ. У цій статті пояснюються зміни, обіцяні в macOS Sequoia як хості, та їх наслідки для ВМ.

 

Apple ID

 

При роботі з macOS 15 або новішої версії у ВМ на хості з macOS 15 або новішої версії, ВМ тепер підтримують Apple ID та вхід до iCloud. Коли ви створюєте віртуальну машину Sequoia на хості Sequoia, віртуальній машині надається ідентифікатор, отриманий із захищеного анклаву хоста, щоб увімкнути цю функцію. Цей ідентифікатор є специфічним для комп’ютера Mac і користувача; якщо ця ВМ запускається на іншому комп’ютері Mac або іншим користувачем, macOS автоматично створить новий ідентифікатор, вимагаючи від користувача повторної автентифікації. Повторна автентифікація також потрібна, якщо ВМ дублюється і запускається одночасно з оригіналом. Це гарантує, що кожна віртуальна машина Sequoia має свій власний ідентифікатор, отриманий з необхідних данних в хостовому Secure Enclave.

Щоб скористатися цією новою функцією, віртуальні машини повинні бути побудовані з файлів образів IPSW для macOS 15 або новішої версії. Якщо ви оновлюєте існуючу віртуальну машину, створену для Mac OS Sonoma або більш ранніх версій, Apple ID не буде доступний після оновлення. Він також недоступний у віртуальних машинах Sequoia, створених на базі Sonoma або більш ранніх версій.

Хоча, в майбутьньому, це важливе покращення, воно все одно означає, що на віртуальній машині macOS не можна буде запускати додатки App Store або будь-які інші, що вимагають доступу до Apple ID або iCloud, які несумісні з новою Sequoia, і це обмеження буде постійним. Apple попереджає, що ті компанії та організації, хто надає послугу  віртуаліьних машин, повинні “повідомити всіх, хто використовує ваш додаток з підтримкою віртуалізації, що їм потрібно перенести свої дані зі старих ВМ на ВМ macOS 15 або новішої версії”, але важко уявити, що це вплине на багатьох користувачів, враховуючи, що попередні версії macOS не підтримували Apple ID або iCloud, і ніколи не будуть підтримувати.

 

USB-накопичувач

 

У попередніх версіях macOS віртуальні машини не могли отримати доступ до більшості сховищ, окрім як у власному образі диска віртуальної машини або через спільні папки. З Sequoia вони зможуть отримати доступ до USB-накопичувачів через UUID пристрою зберігання даних. Це забезпечить прямий доступ до зовнішніх дисків і будь-якого іншого зовнішнього сховища, підключеного до хосту через USB в обхід додаткових вимог по налаштуванню спільних папок та дисків.

 

Пристрої USB

 

Віртуальні машини Sequoia, що працюють на хостах Sequoia, також мають доступ до ширшого спектру USB-пристроїв, зокрема USB-контролерів. Їх також можна додати через UUID пристрою, підключеного до хосту. Apple не надає жодних вказівок щодо їхньої можливої продуктивності або обмежень.

 

Що ще змінилося або лишилося без змін

 

Номери віртуальних машин macOS

Для тих, хто має комп’ютери Mac з чипами Ultra і достатньою кількістю ядер, немає жодних ознак того, що Apple послабила свою існуючу ліцензію, щоб дозволити запускати більше двох ВМ macOS одночасно.

Вкладена віртуалізація

У попередніх версіях macOS не було можливості запустити віртуалізатор у віртуальній машині у режимі вкладеної віртуалізації. Хоча зараз це можливо, якщо хост-комп’ютер Mac має чіп M3 або новішу версію, з документації Apple неясно, чи стосується це ВМ macOS, оскільки ця можливість вказана для ВМ Linux, а не для macOS.

 

Бета-версії Sequoia

 

Протягом останніх двох років випусків нових ОС можна було запускати наступну бета-версію macOS у вигляді віртуальної машини, і це повинно спрацювати і для бета-версій Sequoia. Для тих, хто хоче протестувати бета-версію macOS 15, це може бути чудовим компромісом, якщо немає можливості використовувати Mac як тестову платформу.

Однак для встановлення та запуску бета-версії Sequoia на хості Sonoma зазвичай потрібне додаткове програмне забезпечення. Один із способів зробити це – завантажити та встановити поточну бета-версію Xcode 16; або ж додаткове програмне забезпечення можна завантажити та встановити автоматично, коли ви вперше спробуєте запустити новостворену віртуальну машину Sequoia. Наразі останній спосіб не працює, оскільки це оновлення ще не доступне. Воно може бути доступне через завантаження для розробників або коли вийде перша публічна бета-версія Sequoia. Будь ласка, пам’ятайте, що поки Apple не випустить цю публічну бета-версію, Sequoia ліцензована тільки для тих, хто має угоду розробника з Apple, і поки не призначена для широкої публіки.

Зауважте, що Apple ID не буде доступний у жодній віртуальній машині Sequoia, що працює на Sonoma, і що ви не зможете використовувати Apple ID у жодній віртуальній машині macOS, яка була оновлена до Sequoia.

Я підозрюю, що більшість віртуалізаторів потребують певної перебудови, перш ніж вони зможуть повною мірою використовувати зміни в Sequoia в якості хоста або гостя. Для повноцінного огляду треба дочекатися бета версій великих вендорів, таких як Paralells та VMware. Але зажевріла надія, що Sequoia дозволить повноцінно використовувати можливості Apple ID в віртуальних машинах без сторонніх додаткових маніпуляцій.