Здоров’я і фітнес – це майбутнє пристроїв, що носять люди. Дані, зібрані девайсами на кшталт Apple Watch, можна використовувати для встановлення діагнозів. І Apple знає це краще за інших.

Apple Watch вимірюють пульс

Виробник iPhone 7 працює над тим, щоб використовувати зібрані Apple Watch Series 2 дані для надання порад користувачам. Джерела видання Bloomberg стверджують, що компанія серйозно працює над посиленням HealthKit і програмних рішеннь ResearchKit.

Сьогодні Apple Watch є хорошим інструментом для моніторингу даних щодо здоров’я: кроків, частоти серцевих скорочень і спалених калорій. Проте годинник не інтерпретує ці дані. Кінцева мета компанії Apple – перетворити HealthKit на платформу, що надає консультації та діагностику своїм власникам.

Датчики на Apple Watch

За інформацією Bloomberg, зібрані Apple Watch дані будуть відкриті до взаємодії. Це дозволить передавати їх до лікарень та баз даних для аналізу. Кінцева мета полягає у дозволі лікарям отримати швидкий доступ до даних пацієнта, щоб вони змогли встановити діагноз.

На сторожі здоров’я

Перетворення Apple Watch на девайс, що піклується про здоров’я, — дуже мудрий крок. Глобальний ринок охорони здоров’я відкриє Apple доступ до 8 трильйонів доларів. А дивесифікуючи свої сервіси у напрямку охорони здоров’я, компанія зможе менше залежати від продажів айфонів.

Зараз левова частка доходів Apple залежить від продажів «заліза», які сповільнюються. Компанія диверсифікувала прибутки, запровадивши хмарний сервіс з iCloud та музичний стрімінг з Apple Music. З HealthKit Apple зможе створити платформу для здоров’я, яка прив’яже користувачів до використання Apple Watch та iPhone.

Графічні дані про здоров'я користувача на iPhone

Найбільша перепона на цьому шляху — те, що Apple Watch Series 2 досі потребує для роботи iPhone. Поки компанія не створить годинник, який зможе підключатися до інтернету без iPhone, забезпечити аналіз даних щодо здоров’я з годинника в реальному часі буде неможливо.

Крім того, як ви вже здогадалися, Apple доведеться діяти вкрай обережно — все-таки відповідальність за дані пацієнта часто буде пов’язана з питанням життя або смерті. Якщо зібрані Apple Watch дані будуть помилковими, то такими виявляться і діагнози, засновані на цих даних.

Аналіз даних пристроями, що ми носимо, може виявитися ще дуже далеким майбутнім. Але це точно саме те майбутнє, якого варто прагнути.