У співпраці з Вашингтонським університетом і центром вивчення грипу в Сіетлі Apple починає дослідження з приводу того, чи можна використовувати Apple Watch для виявлення респіраторних захворювань, як-от коронавірусу чи грипу.

Як відмітили у виданні Apple Insider, спочатку Apple повідомила про експеримент у вересні минулого року на своєму заході „Час летить”, проте лише нещодавно офіційно розпочала дослідження.

Мета дослідження – перевірити, чи здатні Apple Watch та iPhone відстежувати перші ознаки респіраторних захворювань і COVID-19 на основі зібраних даних. Якщо ви відповідаєте вимогам запису й вирішите взяти участь, то отримаєте окремий Apple Watch. Також необхідно буде відповісти на кілька простих питань у додатку Apple Research на iPhone стосовно симптомів респіраторних захворювань і свого способу життя протягом тижня й місяця.

У разі хвороби протягом дослідження вам нададуть можливість пройти ПЛР-тест на COVID-19 та інші захворювання дихальної системи, плюс треба буде вжити додаткових заходів за допомогою Apple Watch.

Дослідження має зайняти близько шести місяців, і зареєстровані у програмі учасники отримають годинники Apple Watch, призначені суто для експерименту, які необхідно носити „удень і вночі протягом всього періоду збору даних”. Наразі запис відкритий для осіб віком від 22 років, які мають Apple iPhone моделі 6s і вище та проживають у Сіетлі й на довколишній території.

Попереднє незалежне дослідження від Mount Sinai виявило, що Apple Watch може успішно передбачати позитивний діагноз COVID-19 майже за тиждень до поточних ПЛР-тестів на основі мазків із носа, тож новий експеримент тільки розширить уже набуті результаті. Нагадуємо, що інші розвідки щодо здібностей Apple Watch довели, що його датчик серцевого ритму відстежує перші ознаки діабету й застерігає від миготливої аритмії.

Раніше ми публікували матеріал “10 порад для новачків з Apple Watch“.