Майбутні Apple Watch зможуть ідентифікувати своїх власників, використовуючи один лише датчик серцевого ритму. В принципі, це дасть змогу припинити використовувати PIN (або верифікацію за допомогою iPhone-unlock), коли ви будете вдягати годинник вранці.

датчики Apple Watch

 

Звучить настільки неймовірно, що в це важко повірити? Але це реально! Можливість описана в заявці на патент компанії Apple, в якому компанія заявила про об’єднання низки різних характеристик.

Випромінювачі світла і світлові датчики можуть використати для біометричної ідентифікації користувача, яка проводиться на основі визначення особливостей його судинної сітки. Наприклад, з одного або декількох світлочутливих датчиків можуть отримувати світлову інформацію і порівнювати її зі збереженими для ідентифікації користувача даними. На основі даних цього порівняння користувач пристрою може бути ідентифікований як той, хто має ознаки власника.

Ідея біометричної ідентифікації за судинним руслом започаткована в 1980 роках. Використовувати цю технологію в комерційно доступних системах почали лише в 1990 роки, проте зчитувачі відбитків пальців майже повністю її витіснили. Сучасні системи працюють на пальцях або на зовнішній стороні долоні.

Щоб виявити візерунок судин, світловипромінюючі діоди генерують інфрачервоні промені ближнього спектру, які проникають у шкіру на тильній стороні руки.

Завдяки різниці у поглинанні променів кровоносними судинами та іншими тканинами, відбиття коротких інфрачервоних променів створює зображення, яке обробляється за певною технологією для отримання судинного малюнка. А з видобутого судинного малюнка вже обирають різноманітні цінні дані – щодо розгалуження судин, їхньої товщини, кутів тощо. На основі цього створюється шаблон, який зберігає система.