HomePod використовує технологію просторової орієнтації, яка дозволяє динамікові визначити свою локацію в кімнаті, адаптуватися до нових умов та автоматично відрегулювати звук.

Одна з характеристик Apple наголошує на тому, що в динаміку HomePod є технологія «орієнтації у просторі».

HomePod використовує технологію просторової орієнтації, яка дозволяє динамікові визначити свою локацію в кімнаті та автоматично відрегулювати звук. Ця просторова чутливість дає можливість HomePod’ові швидко визначити своє місцезнаходження в кімнаті: десь в кутку, на столі чи на книжковій полиці, і протягом кількох секунд адаптуватися до змін та забезпечити повний і якісний досвід прослуховування музики незалежно від своєї локації.

Це більш ефективна версія напівручного процесу налаштування аудіо, який використовували інші провідні динаміки типу Sonos та Naim. Але новий патент Apple стверджує, що майбутні версії підуть далі…

Патент описує, як динамік зможе не тільки налаштовувати параметри згідно зі своєю початковою локацією, але також визначати, коли його було пересунуто та адаптуватися до нових умов.

Динамік може спочатку бути розташований та налаштований так, що відповідні датчики створюють звукову хвилю, що спрямована безпосередньо на слухача. Втім, будь-яке переміщення вимагатиме: 1) ручного переналаштування; 2) повної перекалібровки системи, за якої відтворювані звуки знов спрямовані на слухача. Відповідно, на цих тралиційних системах, слухач має вручну визначити напрямок переміщення одного з динаміків так, аби він уможливлював подальшу перекалібровку. Вищевказані переміщення вручну та відповідне переналаштування займають багато часу та не забезпечують якісного досвіду під час прослуховування […]

Ці система та метод спрямовані на визначення будь-яких переміщень динаміка: поворотів, нахилів чи зміни оточення, в якому він перебуває, при чому в такий спосіб, що пристрій може здійснити переналаштування одного чи кількох параметрів або реконфігурацію всієї системи динаміка.

Це значить, що вам буде зручно просто взяти HomePod з собою до іншої кімнати, якщо захочеться, з думкою, що ви завжди отримаєте найкращий звук.

Патент стверджує також, що можна задіяти величезну кількість датчиків, які сприятимуть визначенню місцезнаходження динаміка.

Сенсори можуть містити в собі одну відеокамеру чи більше, фотокамеру, компас, акселерометр, датчик світла, безпровідну антену, термометр, монітор напруги, мікрофон, гіроскоп, барометр. В інших версіях можуть бути задіяні інші чутливі датчики разом із динаміком.

Це запевнює, що патент охоплює основи, а не збираэться виокристовувати всі ці опції за раз.

Як завжди буває з патентами Apple, не можна сказати, що з цього стане справжнім продуктом, але якщо врахувати, що Apple розв’язали половину рівняння в першій моделі HomePod, я б сказав, варто закластися, що друга половина буде обов’язково розв’язана в майбутньому.

Tags: