Айфони та Android-пристрої таки різняться між собою. Перш за все тим, що з Android ви отримуєте вибір, для iPhone, натомість, розроблена одна платформа.

iPhone чи Android?

Якщо ви чули про операційну систему Android, то швидше за все, чули про її версії. Фрагментація, або політика відкритого коду є і силою і водночас слабкістю екосистеми Android.

Випущено тисячі моделей девайсів по всьому світу з цією операційною системою. Samsung, LG, HTC і навіть Amazon роблять смартфони і планшети, які працюють на одній із версій Android.

Різноманіття пристроїв у своїй інфографіці яскраво показала компанія OpenSignal, що веде бази даних по бездротовому зв’язку.

Графічне зображення моделей девайсів, які працюють на платформі Android від OpenSignal

Погляньте на інфографіку, кожна плитка у ній відповідає за окрему модель смартфону. Картинка демонструє, що є багатенно пристроїв, різних форм і розмірів (в OpenSignal нарахували близько 24 тисяч моделей, і це лише за 2015 рік), які працюють на Android. Та це означає, що Android дійсно фрагментована. Пристрої працюють по-різному і мають різну специфіку програмного забезпечення.

Розробка програм чи версії ОС для усього діапазону Android девайсів може бути надзвичайно складною і тривалою. Особливо проблематично з критичними виправленнями пов’язані із безпекою, їх потрібно розгорнути на усю платформу.

У той самий час у Apple підтримується одночасно до 10 варіацій смартфонів і трохи більше планшетів. Це враховуючи варіанти із різним сховищем. Тому, вочевидь, система може бути оптимізованою під декілька десятків пристроїв, і те саме неможливо для 24 тисяч моделей. 

І це не означає, що Android поганий. Просто будь-яка оптимізація ОС чи закриття якихось багів має однаково успішно відбутися на 24 тисячах варіацій «заліза».  Наскільки легко (і чи взагалі можливо) це зробити?

Така-от математика)