За останні кілька місяців я особисто підвів кілька людей, поясню що відбулося.

Що сталося

З кінця 2018 року почало бракувати обігових коштів для виконання як корпоративних контрактів так і відвантажень кастомної техніки для персонального використання

Що до цього призвело

Ідеалізм. На початку 2014 року ми вирішили поступово переходити на українську мову у всіх комунікаціях та на наших сайтах iland.ua та магазині store.iland.ua. Продавати виключно офіційно імпортовану технику Apple ми вирішили дуже давно, і у 2014 році буле сподівання що ситуація з контрабандою хоча б частково вирішиться. Наприкінці 2015 року знайшовся чудовий проект, ярмарки мейкерів, які ми вирішили робити ресурсами iLand у якості соціального проекту. Розрахунок був на зростання офіційного сегменту економики і на те що ми гарно працюємо з контактами мейкерів-винахідників завдяки нашій CRM.

План не виправдався. Тіньова економіка тільки виросла, а 15 ярмарків за 4 роки трохи виснажили команду та відволікли мій фокус від основної справи — якісний продаж та якісне обслуговування Apple-клієнтів.

Що зараз

Наприкінці 2018 року та на початку 2019 ми побачили падіння обсягів продажів. Зрозуміли що з контрабандою нічого не зміниться і за кілька штормових місяців перебудували стратегію роботи. Ми зробили акцент на роботі з SMB та Enterprise, і залишили обслуговування поточних приватних клієнтів. Завдякі підтримці та довірі багатьох компаній ми вистояли, закріпилися у сегменті і працюємо далі.

Цікаві спостереження

За п’ять років зібрали чимало цікавих спостережень, які також вплинули на зміну нашої стратегії. Наприклад чимало патріотів що наголошують на розбудові економіки та найбільшому поширенні рідної мови (все це підтримуємо) насправді свідомо купують контрабандну техніку. Хоча і значно побільшало україномовних клієнтів.  І навпаки, російськомовні представники з компанії вже теперішнього Президента замовляли виключно офіційно імпортовану техніку.

Що далі

Ми тільки укріпилися у намірі розвивати продажі офіційної техніки, розширювати свої компетенції у цьому та надавати більше швидких сервісів на одиницю техніки, як наприклад віддалена діагностика. Ми розширили кількість інструментів для адміністрування техніки у корпоративному та освітньому сегментах — Apple Business Manager, Mobile Device Manager та кілька інших. Ми консультуємо компанії з стратегій розгортання, онбордінгу, адміністрування парку техніки Apple. Отримати будь яку Apple-консультацию можна як и раніше, за номером (044)3230609, замовити техніку Apple також у нашому інтернет-магазині store.iland.ua.

Ми вдячні за вашу підтримку, пам’ятаю більшість прізвищ хто був поруч та допоміг.

Дякуємо вам, і бажаємо подальшого зростання вашим бізнесам, проектам та учбовим закладам!

З повагою,
Юрій Власюк
директор

 

 

Tags: