В останніх бета версіях  iPad OS 18 помітили деякі корисні для професійного використання зміни. Вперше на iPad можна форматувати зовнішні накопичувачі, вибираючи між трьома різними варіантами форматування.

Це  трохи наближає пристрій до функцій десктопної програми Disk Utility на Mac, хоча в iPad ще не вистачає функції відновлення та першої допомоги диску …

У програмі “Дискова утиліта” на комп’ютері Mac, щоб переформатувати зовнішній диск, ви спочатку вибираєте опцію “Стерети”, а потім з’являються додаткові опції для вибору нового формату, в який ви хочете переформатувати диск. Коли я побачив, що в додатку “Файли” на iPad OS з’явилася опція “Стерети”, я запідозрив, що Apple, можливо, рухається в напрямку додавання цих опцій переформатування в додаток “Файли” на iPadOS. І я радий підтвердити, що це саме те, що Apple зробила в iPadOS 18!

Тепер в додатку “Файли” на iPad OS 18, коли ми натискаємо правою кнопкою миші або утримуємо пальцем на  зовнішньому  накопичувачі і вибираємо “Стерети”, з’являються нові опції для переформатування накопичувача. Наразі тут доступні такі варіанти форматування: APFS (з опціями чутливого до регістру або зашифрованого), ExFAT і MS-DOS (FAT), ті ж самі варіанти форматування, що і в Disc Utility (за винятком форматів розширення Mac OS, які не мають особливого сенсу для цієї функції на iPad OS).

 

 Ще цікава ініціатива в додатку

 

Це не єдина довгоочікувана функція.Раніше ми вже знайшли ще одну функцію додатку “Файли” в iPad OS 18, яка вирішує величезну проблему для користувачів iPad: Можливість гарантувати, що певні файли залишаться в локальному сховищі.

Протягом багатьох років додаток “Файли”  на iPad забезпечував простий підхід до управління файлами в iCloud – і я вважаю, що це добре. Хоча ви можете зберігати файли локально на своєму пристрої, у світі хмарних обчислень корисно зберігати все в iCloud, щоб мати доступ до даних на будь-якому пристрої і бути впевненим, що вони збережуться, навіть якщо з вашим телефоном, айпедом або ноутбуком трапиться якась трагедія, скажімо під час мандрівки чи відрядження.

Найбільша проблема, з якою я зіткнувся при такому підході, пов’язана із завантаженням файлів. Я зберігаю свої файли в iCloud, але в Mac OS ви вже давно маєте можливість завантажувати файли вручну на вимогу.

Проблема в тому, що Apple “розумно” вирішує, які файли можуть залишатися в локальному кеші, і приймає рішення про видалення певних завантажень з iPad OS, не повідомляючи вас про це. Тому, коли вам потрібно отримати доступ до певного файлу – скажімо, в літаку або посеред поля без зв’язку – ви можете виявити, що файл було відправлено назад у хмару і він більше не доступний.

iPad OS 18 змінює це. Це працює не тільки на iPad, але й на iPhone. В iOS та iPad OS 18 ви також можете за допомогою довгого натискання на файл або папку знайти нову кнопку “Зберегти завантажене” в меню.

Досвідчені користувачі iPad пережили WWDC, що розчаровує. Незважаючи на те, що новенький вдосконалений M4 iPad Pro породив надії на майбутнє велике оновлення програмного забезпечення, 2024 рік – не найкращий час для цього. iPadOS 18 залишиться все ще далеко від функціоналу MacOS.

Хоча iPad має низку нових потужних крос-платформних функцій, таких як Apple Intelligence та інструменти глибокого налаштування, основними функціями iPadOS 18 (на думку Apple), орієнтованими на масового користувача, є додаток “Калькулятор” та перероблені панелі вкладок. Натомість оновлення в “Файли” – найкраща зміна iPadOS 18, про яку ніхто навіть не здогадувався.