Вправну роботу смартгодинника Apple описує патент.

Apple Watch відстежує час пульсової хвилі

 

Коли заходить мова про вимірювання кров’яного тиску, то у першу чергу уявляємо собі манжету та гумову грушу. Це – частини тонометра, приладу для вимірювання тиску. Принцип його роботи полягає у стисканні та звільненні, наприклад, плечової артерії. Манжета стискає руку, доки не зупиняє потік крові у плечовій артерії. Коли припиняється тиск манжетою, кров пробігає артерією, перемагаючи тиск повітря. Прилад вимірює удари, що пульсують.

Але ж яким чином вимірює кров’яний тиск Apple Watch?

 

У патенті компанії Apple, опублікованому у жовтні, описано оригінальний метод вимірювання артеріального тиску, за допомогою лише смартгодинника із сенсорним датчиком …

 

Головна ідея методу, застосованому в Apple Watch, полягає у простеженні часу пульсової хвилі (Pulse transit time).

Коли серце спрямовує удари до артерій, то потрібен деякий час, доки хвиля артеріального тиску не надійде до певного місця, зокрема до зап’ястя, де ми носимо годинники. Цей час проходження пульсу і використовується для неінвазивного виявлення змін артеріального тиску.

 

Наручні прилади та пов’язані їм методи вимірюють пульс неінвазивно і вираховують значення артеріального тиску, використовуючи час пульсової хвилі. У патенті йдеться:

“Пристрій на зап’ястя містить акселерометр, фотоплетизограму або датчик імпульсного тиску і контролер. Фотоплетизограма або датчик імпульсного тиску, з’єднаний із зап’ястковим пристроєм для виявлення прибуття імпульсу артеріального тиску на зап’ясті користувача. Контролер налаштований на обробку вихідних сигналів з акселерометра, щоб визначити, коли пульс артеріального тиску поширюється з лівого шлуночка серця користувача, обробляє сигнал від фотоплетизограма або датчика тиску імпульсу, щоб визначити, коли пульс артеріального тиску надійшов до зап’ястя, розраховує час пульсової хвилі для поширення імпульсу артеріального тиску від лівого шлуночка до зап’ястя і генерує один або декілька значень артеріального тиску для користувача на основі часу пульсової хвилі”.

 

Акселерометр працюватиме, коли його розташувати напроти грудної клітини, аби виявляти серцебиття, а наявний датчик серцевого ритму визначить ваш пульс.

 

Патент зазначає, що високий кров’яний тиск є основним фактором ризику серцево-судинних захворювань, і чим раніше його виявити, тим більша імовірність запобігти загрозі здоров’ю. Регулярний моніторинг дозволяє виявити будь-які зміни показників кров’яного тиску.

 

Видання 9to5mac.com зазначає, що компанія Apple була обережною із застосуванням сенсорів, які вимірюють показники здоров’я, зокрема в Apple Watch. Причина цього полягає у повільному процесі отримання дозволу від Управління продовольства і медикаментів США. Наприклад, Apple вирішила не використовувати давач серцевого ритму для вимірювання насичення крові киснем, навіть вже маючи необхідне обладнання.

Проте цьогоріч Управління продовольства і медикаментів заявило, що застосовуватиме новий підхід до регулювання пристроїв.